31.07.2024, g. 01:00
Mecz towarzyski
Manchester City vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
18dn.8godz.12min.
1 X 2 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Romário: Mój syn dołączy do Barçy tego lata

Romário: Mój syn dołączy do Barçy tego lata

Były piłkarz FC Barcelony, znakomity brazylijski napastnik Romário oznajmił, że jego 18-sto letni syn Romarinho dołączy tego lata do Dumy Katalonii. 

 

W obszernej rozmowie, Romário opowiada o różnych aspektach swojego życia osobistego i zawodowego, ale również dotyka aktualnych problemów. Wypowiedź nie mogła też, nie zahaczyć tematu jego młodszego rodaka Neymara, o którym powiedział: „W tej chwili najlepszy jest Leo Messi, który w klubowej piłce zdobył wszystko. Lecz uważam, że gdyby Neymar grał w Europie na pewno byłby lepszy od Argentyńczyka”, mówił o najlepszym piłkarzu młodego pokolenia w Kraju Kawy.

 

Baixinho zaprzeczył też plotkom, które mówiło o tym, że oddalił się od swojej byłej drużyny FC Barcelony: „Z Barçą mam wspaniałe kontakty, w Barcelonie mam wiele przyjaciół. Zdradzę Wam, że mój syn Romarinho tego lata dołączy do Blaugrany B, zobaczymy czy na rok czy na sześć miesięcy. Nie wykluczam też takiej możliwości, że będzie grał w jednej drużynie z Messim. Mam nadzieje, że pokaże się z dobrej strony”, oznajmił Brazylijczyk.

 

Romário powiedział też, że nie ma czasu „oglądać Barcelony w telewizji, gdyż jestem zajęty pracą na nowym stanowisku, ale będę to zawsze podkreślał, że jej styl jest unikalny i niepowtarzalny. Co tu o niej mówić – dla mnie ta Barça to najlepsza w historii futbolu.

 

Powiedział on też słowo o Guardioli: „Większość moich kolegów, z którymi grałem w jednej drużynie zostają znakomitymi trenerami. Moim celem na boisku było strzelanie bramek i zdobywanie tytułów razem z drużyną, w której grałem. Guardiola miał inne zadanie, doskonale wiedział jak grała drużyna Cruyffa. Jest on na tyle inteligentny, że potrafił to przekazać następnemu pokoleniu”, mówił Romário.

 

Kiedyś gdy Romário dołączył do drużyny prowadzonej przez Holendra, ten założył się z nim, że jak strzeli dwie bramki w meczu to da mu kilka dni wolnego. Zapytany o to czy to prawda powiedział: „Oczywiście. Cruyff też był człowiekiem. Miał doskonałe relacje z piłkarzami, ja uważam go za najlepszego szkoleniowca jakiego spotkałem w mojej karierze. Mam do niego wielki szacunek. Obecnie jesteśmy w stałym kontakcie i ciągle dobrze się dogadujemu”, zakończył były strzelec Barcelony, Romário.

 

Źródło: Sport.es

mainXX:/2012/06/romario-moj-syn-dolaczy-do-barcy-tego-lata/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.