Vilanova, Roura i Altimira: Od La Masii do trenowania

Vilanova, Roura i Altimira: Od La Masii do trenowania

Nowy trener, jego asystent oraz trener od przygotowania fizycznego mieszkali razem w La Masii 26 lat temu. Cała trójka była częścią grupy z Pepem Guardiolą i Guillermo Amorem.


Przyjaźń między Tito Vilanovą, Jordi Rourą i Aureli Altimirą sięga daleką drogę w przeszłość. Ponad ćwierć wieku temu cała trójka zamieszkała razem w La Masii, a teraz staną na czele pierwszego zespołu, jako trenerzy. Byli częścią grupy, w której gwizadami stali się Pep Guardiola i Guillermo Amor. Zdjęcie klasowe z sezonu 1985/86 sezonu, zachowane dla potomków, pokazuje młode twarze Tito, Jordiego i Aureliego.

 

Grali oni w zespłach młodzieżowych oraz w rezerwach, ale nigdy nie odniesli sukcesu w pierwszej drużynie. Roura był tego najbliższy, ale poważna kontuzja kolana przerywała jego nadzieje. Tito Vilanova, Jordi Roura i Aureli Altimira kontynuowali swoje kariery z dala od Camp Nou i spotkali się ponownie w Figueras w Segunda División w 1992 roku.

 

Teraz, cała trójka pełna nadzieji powróciła na Camp Nou. Będą pełnić oni najważniejsze role w pierwszym zespole: Tito Vilanova (trener), Jordi Roura (asystent) i Aureli Altimira (trener od przygotowania fizycznego).

 

Źródło: FCBarcelona.cat


 

Oglądaj mecze Barcy za darmo

Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo w STS TV
Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Barcy

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie La Liga

Brak spotkań

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB