13.08.2022, g. 21:00
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
FC Barcelona vs Vallecano
Do meczu pozostało:
0dn.18godz.32min.
11.20 X6.50 213.00 Odbierz 830 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Wywiad z Markiem Muniesą

Wywiad z Markiem Muniesą

Marc Muniesa (20 lat) ma kilka dni, aby nacieszyć się życiem. Kontrakt gwarantuje mu grę w pierwszej drużynie od początku nowego sezonu. Od 16 lipca rozpocznie presezon pod skrzydłami Tito Vilanovy.


Muniesa może grać zarówno w środku, jak i na lewej stronie, obrony. Wydaje się, że pod nieobecność Abidala, może otrzymywać więcej szans na grę, ale… Jeżeli w FC Barcelonie pojawi się Jordi Alba, jego życie nie będzie już takie kolorowe.

 

Tito powiedział na swojej konferencji prasowej, że młodzi piłkarze z rezerw, którzy mają dołączyć do pierwszego zespołu, musza udowodnić w presezonie swoją wartość. Marc o tym wie i korzysta ze swoich wakacji, aby naładować w pełni swoje akumulatory i być w dobrej formie fizycznej. Obecnie przebywa na Ibizie, ale zgodził się udzielić wywiadu Mundo Deportivo.

 

Jakie masz oczekiwania w stosunku do trzech tygodni przygotowań do sezonu?


W tej chwili jestem spokojny, korzystam z wakacji z moją dziewczyną i moimi przyjaciółmi. Bardzo chce przekonać Místera, że zasługuję na bycie w pierwszej drużynie, ale wiem, że istnieje wysoki poziom i wymagania są ogromne.

 

Kontrakt gwarantuje Ci grę w pierwszej drużynie. Czy oczywistym jest, że w przyszłym sezonie będziesz częścią drużyny Messiego i spółki?


Prawda jest taka, że nie wiem co się wydarzy. Zacznę od presezonu i będę starał się przekonać trenera do siebie. Wiem, że dostanę tą pracę, ale okazuje się, że mamy długą kadrę.

 

Rozmawiałeś już z Tito Vilanovą?


Nie, nie rozmawiałem z nim, ale wiem, jak myśli i jakie ma plany. Było to jasne podczas jego konferencji. Pewnie będzie chciał mieć młody zespół, złożony z piłkarzy pochodzących z La Masii. Wiem też, że mamy wielu obrońców, a może być ich jeszcze więcej. Teraz jest Puyi, Piqué, Mascherano, Alves, Adriano i Fontàs, być może dojdzie jeszcze Alba i jakiś środkowy. Do tego awansujemy z Bartrą, Montoyą i Dos Santosem. Wielu z nas może grać w obronie.

 

A co może pomóc Ci, abyś dostał się do składu?


Wszechstronność, mogę grać na środku i na lewej obronie. Moimi cechami jest młodość, poświęcenie, wysiłek i wiedza na temat stylu gry. Do tego mam ogromne chęci, aby spełnić swoje marzenie o grze w pierwszej drużynie i bycia częścią tej ekipy. Jestem dobrze wyszkolony, dzięki klubowi.

 

Martí Riverola tuż przed swoim debiutem w pierwszej drużynie powiedział słowa, które stały się już słynne: „Całe życie na to czekałem”.


To jest prawda. Przbył do FC Barcelony w 2002 roku i zaczął grę w Alevín B. Kążdego roku widzę kolegów, którzy starają się iść drogą do tego najwyższego szczytu. Od czasu Alevín, dziesięć lat później, nie ma już nikogo prócz mnie. Więc teraz, na progu spełnienia moich marzeń, nie mam wątpliwości, że wysiłek, praca i najdzieja, pomogły mi wygrać. Teraz decyzja należy do trenera.

 

Wydaje się, że Jordi Alba jest bliski FC Barcelony. Sprawia to, że myślisz, że Twoje szanse na gre są trudne?


Jestem przekonany, że aby otrzymać szansę muszę ciężko pracować i trenować. To normalne, że Barça chce dokonywać transferów. Jesteśmy wszyscy w wielkim klubie i mamy wielki zespół. Zawsze musimy wzmacniać się, aby być na najwyższym poziomie.

 

A co z Jordi Albą?


To wielki piłkarz. Bardzo dobrze gra na skrzydle, zaczął grać tam więcej i nauczył się tego doskonale. Jako dziecko grał w ataku i widać tą jego szybkość. Nie miałem możliwości z nim grać, ponieważ jest starszy, ale widziałem jak potrafi grać, ponieważ lubie patrzeć na starszych. Jeśli przejdzie do nas, dopasuje się do zespołu.

 

Jesteś na Ibizie, w jaki sposób się koncetrujesz?


Jest dobrze, jesteśmy tu z moimi przyjaciółmi i Labi, który daje nam wszystko, czego potrzebujemy, aby mieć spokój i pełen relaks.

 

Widziałeś się z Puyolem?


Nie widzieliśmy się, ale Puyi powiedział mi, że będzie pracował w górzystych terenach od samego początku. Myślę, że trenuje.

 

Źródło: MundoDeportivo.com

 

Kursy na mecze FC Barcelony

FC Barcelona - Rayo Vallecano

La Liga (Hiszpańska Primera Division)

14/08/2022 / 18:00

Real Sociedad - FC Barcelona

La Liga (Hiszpańska Primera Division)

21/08/2022 / 22:00

FC Barcelona - Rayo Vallecano

La Liga (Hiszpańska Primera Division)

14/08/2022 / 18:00

Real Sociedad - FC Barcelona

La Liga (Hiszpańska Primera Division)

21/08/2022 / 22:00

Real Sociedad - FC Barcelona

La Liga (Hiszpańska Primera Division)

21/08/2022 / 22:00

Newsletter

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.