Barça pogodziła się z myślą Igrzysk Alby

Barça pogodziła się z myślą Igrzysk Alby

Podczas braku potwierdzenia, które ma mieć miejsce 21 lipca, kataloński klub pogodził się już z myślą, że Jordi Alba pojedzie na Igrzyska Olimpijskie do Londynu.


Jeżeli nic nie wydarzy się w kolejnych dniach, Jordi Alba weźmie udział w Igrzyskach Olimpijskich reprezentując drużynę Hiszpanii prowadzoną przez Luisa Millę. Pomimo rozmów pomiędzy FC Barceloną a Federacją Hiszpańskiej Piłki Nożnej w ostatnich dniach, Milla twardo obstaje za powołaniem lewego obrońcy. Kataloński klub rozmawiał także z samym trenerem oraz z Vicente del Bosque, który rozumie, że obecność Alby na kolejnym wielkim turnieju może być szkodliwa dla zawodnika na dłuższą metę. Niektórzy zawodnicy z kady, jak Cesc, już ostrzegali przed nadmiernym wysiłkiem, jaki może ponieść Jordi grając przez całe Mistrzostwa Europy i prawdopodobnie przez całe Igrzyska Olimpijskie.

 

Na ten moment, Federacja wysłała listę 22 piłkarzy do Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (18 głównych i 4 w rezerwie), a wśród nich jest Jordi Alba. Na liście zabrakło natomiast Mikela San José, który dostał ospy wietrznej i zastąpi go Víctor Ruiz. Piłkarz Valencii jednak będzie kontynuował treningi ze swoim klubem, a do drużyny Milli dołączy w dniu 21 lipca, czyli wtedy kiedy musi zostać podana ostateczna 18-osobowa drużyna.

 

W ten sposób Alba dołączy do drużyny trenującej w Las Rozas już 16 lipca. Pierwszy mecz kontrolny reprezentacji olimpijskiej Hiszpanii będzie miał miejsce 13 lipca o 20:45 przeciwko Senegalowi, drugi 18 lipca o 21:15 z Meksykiem. Jordi ma mieć pewne miejsce na lewej obronie i w ten sposób straci presezon w swoim nowym klubie…

 

Źródło: Sport.es

Oglądaj mecze Barcy za darmo

Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Barcy

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie La Liga

Brak spotkań

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB