24.07.2022, g. 01:00
Mecz towarzyski
Real Madryt vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
23dn.12godz.54min.
12.45 X3.25 22.85 Odbierz 2720 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Gaspart: Espanyol to żaden rywal dla Barçy

Gaspart: Espanyol to żaden rywal dla Barçy

Były prezydent FC Barcelony, Joan Gaspart, wypowiedział się w programie „MasEports” stacji COMRàdio na temat niedoszłego meczu o Superpuchar Katalonii z Espanyolem, którego nie waha się stawiać w roli głównego winowajcy.

„Nie chcą grać dwudziestego szóstego, to niech nie grają, ale niech nie mówią, że winna jest Barça. Wina leży po stronie Espanyolu, bo nie chce grać 26 września”, oświadczył Gaspart.

Pokusił się też o przeanalizowanie powodów takiej decyzji: „Sportowo patrząc, Espanyol nie jest rywalem dla Barçy, nie chcę powiedzieć przez to, że pewnego dnia nie będzie mógł jej sportowo przewyższyć, ale na dzień dzisiejszy jest to niemożliwe. Rywalizacja sportowa na boisku tutaj nie istnieje i musi zostać przeniesiona do biur. Socios Espanyolu lubią najwidoczniej sprzeciwiać się Barçy i znajdywać problemy tam gdzie ich nie ma”.

Według Gasparta „mecz powinien odbyć się w składach takich jakie chciałyby wystawić zespoły”, dzięki czemu nie byłoby żadnych kontrowersji.

Na koniec Gaspart powiedział, że nie ma żadnej obsesji na punkcie Espanyolu: „Espanyol B gra w Segunda B i także ja się do tego przyczyniłem, a jeszcze nikt mi nie podziękował. Jako wiceprezydent RFEF umożlwiłem im w końcu grę w Segunda B, czego nie byliby w stanie osiągnąć drogą sportową”.

Źródło: Sport.es

Kursy na mecze FC Barcelony

FC Barcelona - Rayo Vallecano

La Liga (Hiszpańska Primera Division)

14/08/2022 / 18:00

FC Barcelona - Rayo Vallecano

La Liga (Hiszpańska Primera Division)

14/08/2022 / 18:00

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.