„Jordi Alba, jako dziecko, wyglądał, jak Messi”

„Jordi Alba, jako dziecko, wyglądał, jak Messi”

Raúl Rodríguez, były kolega z drużyny Jordiego Alby, wypowiedział się na temat nowego zawodnika FC Barcelony. Porównał go nawet do Leo Messiego.


„Kiedy był dzieckiem wyglądał, jak Messi. Robił z piłką co chciał. W skrócie, nikt nie potrafił odebrać mu piłki”, stwierdził Raúl, który dobrze pamięta swoje pierwsze spotkanie z Jordim Albą: „Miał siedem lat i grał z nami, tymi co mieli po 9, w Benjamín A. Był kapitanem, liderem, dużo się wyróżniał”.

 

Kolega najlepszego lewego obrońcy na Mistrzostwach Europy dobrze pamięta obraz Jordiego Alby: „godzinami kopał piłkę na pustym boisku. Nigdy nie był zmęczony. Piłka nożna, piłka nożna i jeszcze więcej piłki nożnej”.

 

Były partner Alby w Hospitalense, a teraz kolega nowego piłkarza FC Barcelony, mówi, że „marzeniem Jordiego w tam tym czasie była gra w Barçy i spełnił je, ale potem musiał odejść. Jego idolem w tym czasie był Romario, piłkarz, którego Jordi kochał”.

 

Raúl nie miał tyle szczęścia co Jordi. Rozpoczął w Hospitalense, potem grał w Unificació Bellvitge i skończył na młodzieżowych drużynach L”Hospitalet. Powodem były kontuzje. Raúl Rodríguez pracuje teraz w rodzinnej restauracji w Barcelonie (Bar La Gresca), gdzie jego przyjaciel z dzieciństwa często chadza, gdy jest w stolicy Katalonii. Jego klienci spotykają się przed dużym ekranem, aby oglądać spotkania Barçy. Teraz zapewnie też tak będzie.

 

Źródło: MundoDeportivo.com


 

Oglądaj mecze Barcy za darmo

Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo w STS TV
Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Barcy

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie La Liga

Brak spotkań

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB