21.04.2024, g. 21:00
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
Real Madryt vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
2dn.4godz.13min.
11.85 X3.75 24.00 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Koledzy oczami Pedro

Koledzy oczami Pedro

Skrzydłowy umieścił w swojej autobiografii osobiste spojrzenie na poszczególnych kolegów z drużyny.

Zawodnik z Teneryfy powiedział kilka słów na temat piłkarzy, z którymi w ostatnich latach przyszło mu dzielić szatnię. Wśród opisywanych graczy znajdują się koledzy, którzy do klubu przybyli stosunkowo niedawno, jak na przykład Afellay. Holender zawsze „ciężko pracuje, z dużą dawką radości”. Mascherano ma „charakter lidera”, a u Alexisa wymienia takie cechy, jak „energia, szybka integracja, uczucie, doświadczenie, mądrość, chęć rywalizacji i walki”. U Maxwella i Adriano Pedro wyróżnił te same wartości, jakimi są „patrzenie na życie ze spokojem i uśmiechem na ustach. Nigdy nie można ujrzeć złości na ich twarzach”. Kolejnymi piłkarzami, umieszczonymi przez Rodrígueza w jednej grupie są Keita i Abidal: „Są energiczni, silni, spokojni, zabawni i odznaczają się wzorowym zachowaniem”. Alves został opisany dość krótko, a podkreślone zostały jego „śmiech, radość, dynamika i siła”.

Książka zawiera także wspomnienia o kilku zawodnikach, którzy grają aktualnie poza stolicą Katalonii. Jednym z nich jest Bojan, charakteryzowany, jako „wspaniała osoba, zawsze spokojna, cierpliwa i pogodna”. Sylvinho opisany został natomiast jako „prawdziwy crack, przepełniony życzliwością, z wielkim sercem, uroczy i grzeczny. Świetny facet. To on zaopiekował się mną jako pierwszy, kiedy zaczynałem trenować z pierwszym zespołem”. Kolejnym graczem opisywanym przez reprezentanta Hiszpanii jest Henry: „Okazał się wielkim profesjonalistą i dobrym człowiekiem. Służył dobrą radą i pomagał się poprawić. Zawsze pokazywał swoją klasę i koleżeństwo we wszystkich sytuacjach, w których się znajdował”. Poniżej przedstawiamy wypowiedzi odnoszące się do pozostałych kolegów z zespołu.

Valdés – „Niesamowita osoba o wielkim sercu”

To osoba z charakterem, zabawna, pełna uśmiechu. Niestrudzenie pracowita, odpowiedzialna, zawsze martwiąca się o kolegów. Ma bardzo silną mentalność. Jako bramkarz, z mojego punkt widzenia, nie jest doceniany tak, jak na to zasługuje. Na dziś jest prawdopodobnie najlepszym bramkarzem na świecie. Niesamowicie radzi sobie z piłką przy nodze”.

Puyol – „Reprezentuje wartości Barçy”

Reprezentuje kulturę pracy, wysiłku, a także pokory i zaciętości. To poważny i zdyscyplinowany człowiek w pracy, inteligentny, wesoły, przyjazny, pozytywny, mający w sobie wiele energii. Świetny zawodnik, bardzo wytrwały, zawsze wyrażający chcęć poprawy i nauki. Jako piłkarz należy do najlepszych obrońców w naszej historii. Razem z Piqué tworzą środek obrony, który jest niemal nie do przejścia”.

Piqué – „Przekazuje pozytywną energię śmiechem”

Zabawny facet. Zawsze skory do żartów. W szatni przesyła dobre wibracje i radość. Jest przyjazny i rozmowny, to dobry kolega o dużym sercu. Przekazuje pozytywną energię za sprawą śmiechu, za co jesteś mu wdzięczny, kiedy masz kiepski humor. Jako defensor jest niesamowity”.

Xavi – „Potrafi znaleźć słowa zachęty”

Zawsze uważny w stosunku do kolegów. Potrafi znaleźć odpowiednie słowa, aby cię zachęcić i udzielić pomocy. To osoba żywa, aktywna, zabawna i wesoła. Przekazuje dobre wibracje, jest miły dla ludzi. Jako piłkarz jest genialny. To mózg drużyny. Xavi jest legendą. Geniusz na i poza boiskiem.

Busquets – „Piłkarz, z którym mam najlepsze relacje”

Byliśmy razem w drużynie C, a poźniej B, prowadzonej przez Guardiolę. Sergio to też dobry przyjaciel. Człowiek, na którego mogę liczyć, kiedy mam problem, ponieważ zawsze wiem, że jest gotów mnie wysłuchać. Jest osobą godną zaufania i ma wielkie serce. Jest dobry, nieskomplikowany, skromny i przyjazny. Wiele razy chodziliśmy razem na kolację lub graliśmy na konsoli”.

Messi – „Pełen ambicji gracz i cichy chłopak”

Wciąż trzyma swoje nogi na ziemi. Leo jest skromny, cięzko pracuje. To profesjonalista, bardzo ambitny, mający wielką osobowość. Jako piłkarza nie można porównywać go do nikogo innego na tej planecie, jest unikalny. Wierzę, że zostanie uznany najlepszym graczem wszechczasów”.

Iniesta – „Wspaniała osoba, towarzyska i przyjazna dla otoczenia”.

Villa – Hojny, wielkoduszny, zabawny i bardzo rozgadany”.

Cesc – „Szcześliwy chłopak, zabawny, cichy… duży charakter na boisku”.

Pinto – „Daje duże wsparcie, ma wspaniałe poczucie humoru, odpowiedzialny i pracowity”.

 

Źródło: Sport.es

Kursy na mecze FC Barcelony

Real Madryt - FC Barcelona

La Liga Hiszpańska (Primera Division)

21/04/2024 / 21:00

FC Barcelona - Valencia CF

La Liga Hiszpańska (Primera Division)

27/04/2024 / 14:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

mainXX:/2012/07/koledzy-oczami-pedro/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.