31.07.2024, g. 01:00
Mecz towarzyski
Manchester City vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
6dn.13godz.40min.
1 X 2 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Konferencja prasowa Tito Vilanovy

Konferencja prasowa Tito Vilanovy

Trener pierwszej drużyny FC Barcelony, Tito Vilanova, jest świadomy tego, jak trudno będzie utrzymać passę zdobywania ilości trofeów z poprzednich sezonów, ale potwierdził, że zrobi wszystko co możliweaby sprawić, żeby fani byli szczęśliwi”.


Tito Vilanova wie, że czeka go ogrom wyzwań. Asystent trenera z najlepszych czasów w historii klubu ma monumentalne wyzwania: utrzymanie stałego przepływu tytułów.Poprawić to co zrobiliśmy w przeszłości, jest bardzo trudne. Jestem świadomy, jak jest to bardzo trudne, ale jestem też świadomy, że ludzie chcą trzymać kciuki za wygraną. Jesteśmy tu po to, aby spróbować to zrobić, chcemy, by ludzie byli zadowoleni z naszej pracy”, powiedział Vilanova podczas jego drugiej konferencji prasowej jako trenera FC Barcelony. Pierwsza miała miejsce podczas oficjalnej prezentacji.

Chce mniejszy zespół

Jak Josep Guardiola, Vilanova woli mieć krótszą ławkę rezerwowych na najbliższy sezon: Wymusza to, aby wszyscy byli w formie i czuli się ważni”. Powiedział, że „aż do 31 sierpnia jest czas, aby powiększyć liczbę graczy i, że w tym momencie w preseasonie liczy na wszystkich swoich zawodników”. Trener zaznaczył, żemecze w preseasonie i występy zawodników będą służyć do ostatecznych decyzji co do składu kadry na sezon 2012/13.

 

Środkowy obrońca priorytetem

Trener FC Barcelony mówił o możliwości sprowadzenia nowego obrońcy:byłoby wspaniale mieć obrońcę, który może również grać w roli pivota, ale jeżeli nie możemy znaleźć nikogo skorzystamy z rezerw, którzy zawsze pracowali dobrze dla nas”. Zauważył również, że choroba Abidala oznacza, że zespół stracił gracza, który grał na dwóch pozycjavh – lewy i środkowy obrońca oraz, że sztab techniczny szuka nowego piłkarza, który jest zdolny do gry zarówno w środku obrony, jak i na pozycji pivota.

Javi Martínez, na przykład?To nie czas, aby mówić o konkretnych piłkarza. Javi Martínez może grać na obu tych pozycjach, ale to wszystko zależy od możliwości klubu. W Europie istnieje 50 lub 60 graczy, którzy mogą grać na obu tych pozycjach, a jeśli nie możemy znaleźć takiego, skorzystamy z rezerw”, powiedział Vilanova.

Ponadto Vilanova zdementował plotki na temat zakontraktowania nowego napastnika: „nie szukamy napastników. Nie potrzebujemy piłkarzy na tą pozycję”. Vilanova podkreślił fakt, że Villa jest bliski powrót do pełnej formy po tym, jak złamał nogę w styczniu.

 

Pozytywny preseason

Trener powiedział również, że jest zadowolony z nietypowego preseason tego lata: „będziemy pracować w Barcelonie i wiemy, jaka będzie pogoda, jak będą wyglądały treningi. Wykonamy też kilka wycieczek na spotkania towarzyskie, choć nie będziemy podróżować tak, jak podczas wcześniejszych presezonów. Klub uważa, że jest to najwygodniejsze rozwiązanie”.

Wreszcie Vilanova przyznał, żeprowadziłem rozmowy z niektórymi z zawodników tego lata”, zwłaszcza z piłkarzami, których nękały poważne kontuzje, ale trener powiedział, że woli poczekać, aż wszyscy jego zawodnicy wrócą z powrotem z wakacji.

Jeśli chodzi o tytuły, Vilanova nie daje pierwszeństwa żadnym konkretnym rozgrywkom, ale uznał, iż w La Liga będą „konsekwentni”, a Liga Mistrzówto tytuł, który każdy europejski zespół chce wygrać”.


Trener FC Barcelony wypowiedział się także na temat amnestii dla José Mourinho i relacjach z trenerem Realu Madryt. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.

 

Źródło: FCBarcelona.catKursy na mecze FC Barcelony

Valencia CF - FC Barcelona

La Liga Hiszpańska (Primera Division)

17/08/2024 21:30

Valencia CF - FC Barcelona

La Liga Hiszpańska (Primera Division)

17/08/2024 21:30

Valencia CF - FC Barcelona

La Liga Hiszpańska (Primera Division)

17/08/2024 21:30

Valencia CF - FC Barcelona

La Liga Hiszpańska (Primera Division)

17/08/2024 21:30

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

mainXX:/2012/07/konferencja-prasowa-tito-vilanovy/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.