Liga rozpocznie się zgodnie z planem

Liga rozpocznie się zgodnie z planem

Data rozpoczęcia sezonu nie jest jeszcze całkowicie pewna ze względu na konflikt pomiędzy posiadaczami praw do transmisji telewizyjnych, ale hiszpańska FA chce rozwiać niepewności.

 
Hiszpańska LFP wykluczyła możliwość przesunięcia daty rozpoczęcia sezonu 20012/2013 ligi hiszpańskiej mimo konfliktu między dwoma posiadaczami praw telewizyjnych.

 

Rozpoczęcie nowych rozgrywek jest zaplanowane na 18 sierpnia, ale Mediapro i Canal+ nie zgodziły się w sprawie zamiaru sprzedaży praw dziewięciu klubów, spotkało się to z gniewem Canal+, który ma prawa pozostałych jedenastu drużyn.

 

Konflikt oznacza, że trzy tygodnie przed rozpoczęciem nowego sezonu nie ma jeszcze konkretnych dat i godzin  pierwszych meczy.

 

Pojawiły się pogłoski, że pierwsza kolejka ligi zostanie przesunięta, aby rozwiązać problem, ale LFP jasno stwierdził że taki scenariusz jest niemożliwy.

 

Oświadczenie LFP brzmi: ” Bez wątpienia sezon rozpocznie się 18 sierpnia zgodnie z planem”.

 

Jeśli data rozpoczęcia rozgrywek zostałaby przesunięta, byłby to drugi rok z rzędu, gdy rozpoczęcie ligi byłoby przełożone, taka sytuacja miała miejsca na początku sezonu 2011/2012 z powodu protestu graczy.

 

Źródło: Goal.com

Oglądaj mecze Barcy za darmo

Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Barcy

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie La Liga

Brak spotkań

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB