Muniesa wróci w lutym

Muniesa wróci w lutym

Dziś środkowy obrońca, Marc Muniesa, przeszedł operacją kontuzjowanego kolana. Po zabiegu na konferencji prasowej pojawili się doktorzy Cugat i Pruna.


Doktor Ricard Pruna pojawił się na konferencji prasowej, aby poinformować, że operacja kolana Muniesy przebiegła „bardzo dobrze” i oczekuje się, że zawodnik może otrzymać absolutorium medyczne w lutym 2013 roku. Oznaczałoby to, że obrońca musi pauzować od 6 do 8 miesięcy.

Oprócz kontuzji więzadła krzyżowego przedniego w prawym kolanie, Muniesa miał również uraz łąkotki przyśrodkowej, która także została zoperowana. Zabieg został wykonany przez trójkę lekarzy (Ricard Pruna, Ramón Cugat oraz Mutúa Egarsat).

 

Zaskoczeni stanowczością


Zarówno doktor Pruna, jak i doktor Cugat, byli zaskoczeni stanowczością, jaką wykazał Marc Muniesa od samego początku. „Byłem zaskoczony jego reakcją, jego złość trwała przez pięć minut”. Ponadto lekarz podkreślił odwagę zawodnika i zaznaczył, że po złym zawsze przychodzi dobre: „po złych wydarzeniach jest czas na te dobre. Złe już było i teraz mamy nadzieję, że nadejdzie dobre”.

 

Źródło: Sport.es / FCBarcelona.cat


 

Oglądaj mecze Barcy za darmo

Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w STS TV
Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Barcy

Kursy bukmacherskie La Liga

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB