Nowa strategia Rosella

Nowa strategia Rosella

Prezydent FC Barcelony chce na stałe zmienić sposób komunikacji Klubu w rozmowach z Federacją. Sandro Rosell będzie chciał osobiście rozmawiać z prezesem RFEF, Ángelem Maríą Villarem.

Pierwszym okazaniem nowej strategii była decyzja Rosella o udaniu się do Madrytu na wczorajsze osiedzenie zarządu Federacji oraz wzięcie udziału w dzisiejszym corocznym Zgromadzeniu, na którym ogłoszony zostanie między innymi nowy terminarz la Liga.

Dzisiejsze spotkanie będzie miało nieco inny charakter niż dotychczas, częściowo ze względu na to, że będzie pierwsze spotkanie odkąd Villar został wybrany ponownie na stanowisko prezesa Federacji 16 lutego. Jego polityką jest udzielanie amnestii na kary nałożone w poprzednim sezonie i wiele mówiło się już o uniknięciu kary przez Mourinho, który za akt agresji na Tito Vilanovie w ubiegłorocznym meczu o Superpuchar Hiszpanii został zawieszony na dwa mecze w tym turnieju, a tym samym nie poprowadziłby Realu Madryt w tegorocznych meczach. Obecny trener Barçy został ukarany jednym meczem absencji. Oburzenie w Barcelonie jest ogromne, ponieważ ktoś kto dopuścił się agresji na jednym z członków sztabu szkoleniowego Klubu pozostanie nieukarany. Na wczorajszym posiedzeniu Sandro Rosell wyraził swoje niezadowolenie z takiego obrotu spraw.

Wracając do strategii Rosella – do tej pory na rozmowy z Federacją wysyłani byli odpowiedzialni za to dyrektorzy, zwłaszcza rzecznik prasowy zarządu, Toni Freixa. FC Barcelona wyraziła w jasny sposób swoje oburzenie arbitrażem w Liga BBVA oraz odmową Realu Madryt na organizację finału Copa del Rey między Athletic Club a Barçą. Sandro Rosell zadecydował, że najlepszym wyjściem będzie mieć stałą obecność w Federacji i osobiście chce przedstawić Villarowi jak dużą wagę ma ta sprawa dla Klubu. W rzeczywistości obaj panowie spotkali się jeszcze przed Euro 2012.

Na Zgromadzeniu przedstawione zostaną rachinki za rok 2011 i budżet na rok 2012 oraz przedstawiony zostanie kalendarz ligowy na sezon 2012/2013. La Liga ma rozpocząć się 18-19 sierpnia i zakończyć 1 czerwca, natomiast koniec rozgrywek w Segunda División planowany jest na 9 czerwca. Jednym z tematów będzie także porozumienie podpisane przez RFEF, na mocy którego w przyszłym roku w Pekinie zostanie rozegrany mecz o Superpuchar Hiszpanii.

Źródło: Sport.es


 

Oglądaj mecze Barcy za darmo

Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w STS TV
Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Barcy

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie La Liga

Brak spotkań

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB