16.04.2024, g. 21:00
Liga Mistrzów
FC Barcelona vs PSG
Do meczu pozostało:
2dn.17godz.5min.
12.15 X3.60 23.00 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Pierwsza książka o Vilanovie

Pierwsza książka o Vilanovie

„Amb tu, Tito” to tytuł publikacji, która próbuje stworzyć portret trenera FC Barcelony poprzez tych, którzy znają go najlepiej.

 

Nie trzeba było długo czekać na pierwszą książkę na temat Tito Vilanovy. Wydawnictwo „Columna” postanowiło stworzyć dzieło o nowym trenerze Dumy Katalonii. „Amb tu, Tito” to publikacja, która jest zbiorem opinii innych o Vilanovie i ma na celu przybliżenie wszystkim tej dość mało znanej osobistości. W książce znajdziemy między innymi wypowiedzi ojca Tito Vilanovy, dawnych kolegów, gdy grał jeszcze w piłkę nożną oraz samego Johana Cruyffa.

 

Obecny gracz pierwszego zespołu Thiago Alcántara bardzo jasno mówi o zaletach Tito oraz o różnicach między nim, a poprzednikiem Pepem Guardiolą: „Guardiola w głównej mierze opierał się na filozofii, Tito stawia bardziej na taktykę”.

 

Johan Cruyff uważa, że obecny trener Barcelony musi udowodnić swoją wartość: „Musimy jeszcze poczekać z oceną. Kiedy przyszedł Guardiola wszyscy byliśmy zdziwieni, że facet, który nigdy nie trenował pierwszej drużyny miał dowodzić Barceloną”.

 

Ojciec trenera Joaquim Vilanova podkreśla obsesję syna na punkcie futbolu: „Godzinami kopał piłkę, ale nigdy nie narzekał. Miał obsesję na punkcie futbolu, która w dalszym ciągu mu towarzyszy”.

 

Źródło: Sport.es

Kursy na mecze FC Barcelony

FC Barcelona - PSG

Liga Mistrzów

16/04/2024 / 21:00

Real Madryt - FC Barcelona

La Liga Hiszpańska (Primera Division)

21/04/2024 / 21:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

mainXX:/2012/07/pierwsza-ksiazka-o-vilanovie/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.