Rajoy podnosi cenę Javiego Martíneza

Rajoy podnosi cenę Javiego Martíneza

Surowe działania dostosowawcze, które mają być przyjęte przez rząd, będą miały również wpływ na działalność transferową klubów.


Jeżeli od początku wiedzieliśmy, że zakontraktowanie Javiego Martíneza ma wiele trudności to wczoraj doszła kolejna… Wzrost podatku VAT z 18% na 21%, jak ogłosił wczoraj premier, Mariano Rajoy. W tym momencie klauzula piłkarza Athletic Bilbao, dla hiszpańskich klubów, wynosi 48,8 miliona euro.

 

Podczas wczorajszego posiedzenia w Parlamencie, Rajoy przedstawił listę trudnych działań, które poważnie wpłyną, na już osłabione, hiszpańskie kieszenie. Ograniczenie zasiłków dla bezrobotnych, dodatkowe cięcia płac dla pracowników, opóźniony wiek emerytalny…

 

Ogólny wzrost podatku o trzy punkty procentowe będzie mieć również wpływ na działalność transferową klubów hiszpańskiej ligi. W przypadku Javiego Martíneza, FC Barcelona nadal traktuje go jako główne wyzwanie dla sztabu technicznego, aby wzmocnić obronę i pomoc jednocześnie. Ale warto także zauważyć, że klub liczy na inicjatywę ze strony Athletic Bilbao, aby klub zgodził się negocjować poza klauzulą wykupu.

 

Jednakżę Josu Urrutia, prezydent baskijskiego klubu, jest nieugięty i potwierdza, że piłkarz nie zostanie sprzedany po kwocie mniejszej niż ta zawarta w klauzuli, czyli 40 milionów euro. Teraz jednak jeszcze nalęży dodać do tego wyżej wspominany podatek VAT, który wzrósł z 18% do 21%, i mamy ogólną kwotę 48,8 miliona euro…

 

Wzrost ten jest znaczny oprócz innego podatku, który jest stosowany w Kraju Basków, i zmusza FC Barcelonę do zapłacenia więcej pieniędzy, aby uzyskać transfer piłkarza. W każdym bądź razie, wszystkie te czynniki komplikują możliwość wykonywania tej operacji, ze względu na wysokie koszty, które musiałby zaangażować kataloński klub.

 

Jednakże Barça będzie starała się znaleźć inny sposób na wzmocnienie kadry, jeżeli nie wyjdzie z zakupem piłkarza Athletic Bilbao, wydaje się, że w grę wejdą inne opcje.

 

Źródło: Sport.es

Oglądaj mecze Barcy za darmo

Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Barcy

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie La Liga

Brak spotkań

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB