Rywal w presezonie: Dynamo Bukareszt

Rywal w presezonie: Dynamo Bukareszt

Kolejnym zespołem, z który zmierzy się FC Barcelona podczas przygotowań do sezonu 2012/13, będzie Dynamo Bukareszt, rumuński zespół w zeszłym sezonie zdobył Puchar Rumunii, a ten sezon zaczął od zdobycia Superpucharu Rumunii.

 

Dynamo Bukareszt, piąty przeciwnik FC Barcelony w presezonie. To jeden z dwóch zespołów charakterystycznych dla stolicy Rumunii. Drugim zespołem znajdującym się w Bukareszcie jest Steaua, zespół, który pokonał FC Barcelonę w finale Pucharu Europy w 1986 roku w Sewilli. Steaua i Dynamo zdominowały ligę rumuńską.

 

Dynamo to zespół, który powstał w 1948 roku. Od tego czasu klub zdobył łącznie 33 tytuły. 19 razy zdobyte Mistrzostwo Rumunii i 13 razy zdobyty Puchar Rumunii.

 

Jednym z historycznych graczy Dynamo jest Dudu Georgescu, zawodnik, który zdobył Złotego Buta w 1975 i 1977 roku. W sezonie 1976/77, Georgescu zdobył łącznie aż 47 bramek.

 

Ponadto, kolejną postacią, która jest dobrze znana fanom FC Barcelony jest obecny trener Szachtara Donieck, Miracea Lucescu. Obecnym trenerem Dynama jest Liviu Ciobotariu.

 

Źródło: FCBarcelona.com


 

Oglądaj mecze Barcy za darmo

Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo w STS TV
Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Barcy

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie La Liga

Brak spotkań

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB