08.09.2023, g. 18:00
Eliminacje Mistrzostw Europy (EURO 2024)
Gruzja vs Hiszpania
Do meczu pozostało:
163dn.5godz.12min.
1 X 2 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Sergio Ayala – młody i obiecujący obrońca rezerw

Sergio Ayala – młody i obiecujący obrońca rezerw

Po tym jak został filarem kategorii Juvenil A, młody Sergio Ayala zostanie od teraz nowym obrońcą Barçy B, w której tego lata formacja obronna ucierpiała najbardziej.

Awanse Bartry i Muniesy do pierwszego zespołu oraz odejścia Armando i Oriola Rosella stworzyły luki w defensywie rezerw FC Barcelony. Braki te zostały częściowo uzupełnione zakontraktowaniem Lombána i Edgara Ié, a teraz do Barcelony B przejdzie młody kataloński obrońca – Sergio Ayala, o czym wstępnie informowaliśmy już kilka miesięcy temu.

19-letni zawodnik pochodzi z Sant Feliu de Llobregat i do tej pory grał w sekcji Juvenil A FC Barcelony, a teraz dostanie szansę występów w zapleczu profesjonalnego futbolu. Ayala przeszedł przez wszystkie kategorie młodzieżowe FC Barcelony, a w ostatnim sezonie był jednym z najważniejszych zawodników Òscara Garcii.

Przeszłość, teraźniejszość i przyszłość związana z Barçą

Jego przyszłość, przynajmniej ta najbliższa, także związana będzie z FC Barceloną. Młody zawodnik przed kilkoma tygodniami podpisał nowy kontrakt, dzięki któremu będzie mógł grać w Barçy B do czerwca 2015 roku.

Po próbach gry na środku obrony i na jej lewej stronie, Ayala skończył właśnie w samym centrum defensywy. W grze znacznie pomagają mu jego trzeźwe zachowanie, umiejętność ustawiania się i wyprowadzanie piłki lewą nogą. Jego warunki fizyczne i technika wspaniale pomogły mu wpisać się w DNA Barçy. W dodatku młody obrońca jest także groźny w akcjach ofensywnych, świetnie odnajduje się w stałych fragmentach gry i niestraszna mu walka w powietrzu.

Od Guardioli do Eusebio

Jego postępy czynione w ostatnich latach zaowocowały możliwością uczestniczenia w sesjach treningowych razem z pierwszym zespołem pod okiem samego Pepa Guardioli, który docenił i wynagrodził w ten sposób wschodzącą gwiazdę obrońcy rodm z Sant Feliu.

Teraz przyjdzie kolej na Eusebio Sacristána, dla którego Ayala będzie interesującą alternatywą na środek obrony. W przemeblowanej do granic możliwości formacji defensywnej Sergio Ayala będzie walczył o wyjściowe miejsce w składzie u boku innego canterano – Sergi Gómeza.

Pomimo dużej konkurencji o wyjściową jednastkę po przybyciu Lombába i Ié nie można przekreślać szans 19-letniego obrońcy. Jeżeli Ayala zaprezentuje się na takim samym poziomie jak ten, który utrzymuje od kilku lat, drzwi do podstawowej jedenastki stoją przed nim otworem.

Źródło: Sport.es

Kursy na mecze FC Barcelony

Elche - FC Barcelona

La Liga (Hiszpańska Primera Division)

02/04/2023 / 02:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

mainXX:/2012/07/sergio-ayala-mlody-i-obiecujacy-obronca-rezerw/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.