01.12.2022, g. 20:00
Mistrzostwa Świata Katar 2022
Japonia vs Hiszpania
Do meczu pozostało:
0dn.15godz.27min.
18.50 X4.50 21.40 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Villa wspiera górników z Madrytu

Villa wspiera górników z Madrytu

David Villa przekazał swoje poparcie i solidarność z górnikami, którzy w ostatnich dniach protestują w stolicy Hiszpanii, Madrycie.


Napastnik FC Barcelony przesłał swoje wsparcie i solidarność górnikom, którzy protestują w Madrycie przeciwko polityce górnictwa. Górnicy z Asturii i innych regionów sprzeciwiają się zmniejszeniu o 63%, w porównaniu do poprzedniego roku, dotacji dla górnictwa węglowego, przewidzianych w budżecie na 2012 rok.

 

Villa, którego ojciec i jego rodzina pracowali w górnictwie w Asturii, zamieścił trzy wiadomości na swoim koncie na Twitterze, które wspierają demonstrantów o nazwie „Czarny Marzec”.

 

Mam rodzinę i przyjaciół, któzy biorą udział w protestach w Madrycie, ale nie zapomniajmy o górnikach, którzy spędzają 45 dni zamknięci pod ziemią! Wspieram Was wszystkich!”, tak brzmiała pierwsza wiadomość wysłana przez zawodnika.

 

„Pozdrawiam i przekazuję całą moją siłę dla nich! #yoconelcarbon”, do tej wiadomości napastnik dołączył zdjęcie, które widzimy.

 

Moja sympatia i solidarność z górnikami. Czarny marsz podbił Madryt wczoraj wieczorem i dzisiaj kontynuuje swój protest. #nocheminera #resistenciaminera”, napisał David Villa.

 

Napastnik FC Barcelony wspierał aktywnie również 33 chilijskich górników uwięzionych 700 metrów pod ziemią w październiku 2010 roku.

 

Źródło: Sport.es

Kursy na mecze FC Barcelony

FC Barcelona - Espanyol Barcelona

La Liga (Hiszpańska Primera Division)

31/12/2022 / 20:00

FC Barcelona - Manchester United

Liga Europejska

16/02/2023 / 20:00

Newsletter

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.