Girona FC vs FC Barcelona
3dn.15godz.24min.
12.90 X3.50 22.25 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Xavi, Iniesta i Valdés, złote dzieci FC Barcelony

Trzech wychowanków FC Barcelony przeszło już do historii nie tylko klubu, ale i futbolu. Zdobyli oni niesamowitą ilość pucharów, a za ich plecami są Puyol i Piqué.

Xavi Hernández został samodzielnym liderem listy zawodników, którzy zdobyli najwięcej trofeów. Rozgrywający reprezentacji Hiszpanii i Barçy zdobył 23 puchary. Wynik na pewno przejdzie do historii, ponieważ jeszcze nikomu nie udało się zdobyć ich w takiej ilości.

Urodzony w Terassie piłkarz, wyprzedził w tej klasyfikacji legendarnego Paco Gento, który w wieku 41 lat  zgromadził 22 puchary. Dzięki zwycięstwu w Euro 2012, Xavi wyprzedził go i przeszedł już do historii. Warto dodać, że jest on również lepszy od Alfredo di Stéfano.

Spośród wszystkich Mistrzów Europy, Xavi jest najbardziej utytuowanym zawodnikiem reprezentacji Hiszpanii. Jeśli będą zupełnie obiektywnym, nikt w Europie nie zasługuje bardziej na Złotą Piłkę niż wychowanek katalońskiego klubu.

Jest jednak zawodnik, który może zabrać mu sprzed nosa tą nagrodę. Mowa oczywiście o MVP turnieju w Polsce i na Ukrainie, Andrésie Inieście, który ma na swoim koncie 22 pucharu. Od kilku lat prezentuje bardzo wysoki poziom – dał Hiszpanii Mistrzostwo Świata w 2010 roku, a teraz walnie przyczynił się do zdobycia przez nią Mistrzostwa Europy.

Piłkarze FC Barcelony bez wątpienia są siłą La Roja. Jedynym zawodnikiem, który w reprezentacji nie może się wykazać jest Víctor Valdés. Pięciokrotny zdobywca Trofeo Zamora, zdobył swój 21 tytuł w karierze. Jednak wielu ekspertów przyznaje, że Íker Casillas jest lepszym bramkarzem oraz mówią, że Złotą Piłkę powinien właśnie zdobyć zawodnik Realu Madryt.

Inny piłkarz Barcelony Gerard Piqué zdobył już w swojej karierze 20 pucharów. Za nim są też dwaj zawodnicy Dumy Katalonii Sergio Busquets i Pedro Rodríguez i wyżej wspomniany Casillas. Cała trójka zdobyła w sumie 16 pucharów. Niżej znajdują się Cesc Fàbregas, Reina i Xabi Alonso (wszyscy mają po 9 zdobytych trofeów).

Manita Barçy

Wielkość FC Barcelony zauważalna jest na każdym kroku. Najwięcej pucharów zdobyli właśnie piłkarze i co ciekawie wychowankowie katalońskiego klubu, którzy zajmują pięć pierwszych pozycji w rankingu zdobytych trofeów. Dopiero szósty jest były piłkarz i legenda Realu Madryt Raúl González, który zdobył w sumie 18 tytułów. Cristiano Ronaldo zdobył 15 pucharów, z czego tylko dwa grając dla Królewskich. Dani Alves ma 21 pucharów, a Leo Messi 20. Jednak Argentyńczyk zmiażdżył swoich rywali w klasyfikacji wyróżnień indywidualnych, w której nie miał sobie równych.

Z powodu kontuzji, kapitan Azulgrany Carles Puyol nie mógł pojechać na Mistrzostwa Europy, dlatego ma 21 pucharów, ale i tak jest w czołówce piłkarzy, którzy zdobyli najwięcej trofeów. Wraz z nim w czołówce są: Xavi, Iniesta, Valdés i Piqué.