Alex Song – debiut bez błędu na Bernabéu

Alex Song – debiut bez błędu na Bernabéu

Najnowszy nabytek FC Barcelony, Alex Song, zaliczył wczorajszej nocy swój debiut w barwach FC Barcelony. Jego pierwszy mecz był bardzo udany, wystarczy powiedzieć, że kameruński pomocnik osiągnął 100% celności swoich podań.

Song wykonał 18 podań i wszystkie 18 dotarły do adresatów. Z danymi jak na dłoni można powiedzieć, że jego debiut był bez zarzutu. Co więcej, to także Kameruńczyk posłał podanie do Leo Messiego na minutę przed końcem meczu, po którym Argentyńczyk mógł zdobyć decydującą bramkę.

Oprócz samych statystyk, podczas 19 minut spędzonych na murawie Bernabéu, Alex Song był gwarancją bezpieczeństwa w obronie i prezentował świetny poziom mając piłkę przy nodze. Wprost genialnie grał na jeden kontakt i świetnie współpracował z kolegami w momencie, w którym Barcelona walczyła już z czasem.

Song: Myślę, że szybko się zaadaptuję

„Nie był to rezultat jaki chcielibyśmy otrzymać, ale dla mnie osobiście był to dobry mecz”, powiedział po meczu zawodnik z numerem „25”. Dodał też, że „mieliśmy wiele okazji żeby przypieczętować zwycięstwo, ale Casillas okazał się zbawienny wielokrotnie”. Co do swojej adaptacji w nowym zespole, Song jest optymistą: „Świetnie minęły mi pierwsze dni, zawodnicy i trener dobrze mnie przyjęli. Dostałem wskazówki i sądzę, że szybko się zaadaptuję”.

Tito Vilanova: Rozegrał dobry mecz i pomógł nam

Po meczu trener FC Barcelony przyznał, że Alex Song „rozegrał dobry mecz i pomógł nam”. Zastąpił on Sergio Busquetsa, „ponieważ widziałem, że jest już bardzo zmęczony po rozegraniu wielu meczów, w których chciał być aktywny na całym boisku”. Pochodzący z Badia del Vallès pomocnik także wyraził satysfakcję z powodu procesu adaptacji Kameruńczyka: „On da wiele radości Barçy, bo jest wielkim zawodnikiem i rozegrał świetny mecz”.

Tito Vilanova zaznaczył także, że niekiedy w meczach z korzystnym dla Barcelony bilansem bramkowym, Song będzie mógł występować na boisku obok Sergio Busquetsa (na boisku znajdować się wtedy będzie dwóch pivotów) kosztem Xaviego.

Źródło: FCBarcelona.cat, zdjęcie: Sport.es

{js=d.createElement(s);js.id=id;js.src=”//platform.twitter.com/widgets.js”;fjs.parentNode.insertBefore(js,fjs);}}(document,”script”,”twitter-wjs”);


 

Oglądaj mecze Barcy za darmo

Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w STS TV
Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Barcy

Kursy bukmacherskie La Liga

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB