3dn.20godz.48min.

Anegdoty ze spotkania z Realem Sociedad

FC Barcelona pokonała 5-1 Real Sociedad na Camp Nou w swoim debiutanckim spotkaniu w Primera División w sezonie 2012/13. Bramki strzelali Carles Puyol, dwukrotnie Leo Messi, Pedro oraz David Villa. Poniżej przedstawiamy anegdoty związane z niedzielnym meczem.

PIŁKA NOŻNA NA CAMP NOU PO PONAD 100 DNIACH

Camp Nou czekało, aż 106 dni, aby rozegrano na jego murawie spotkanie. Ostatni mecz na stadionie FC Barcelony miał miejsce 5 maja 2012 przeciwko Espanyolowi. Trybuny wrzały z każdej strony, więc debiut w sezonie warto uznać za udany!

NAJSZYBSZY GOL PUYOLA

Carles Puyol otworzył wynik spotkania z Realem Sociedad już w 4. minucie. Jak informuje @MisterChip na swoim koncie na Twitterze, jest to najszybsza bramka zdobyta przez obecnego kapitana FC Barcelony. Wcześniej najszybszy gol padł w 13. minucie meczu.

AFELLAY WŚRÓD ODRZUCONYCH

Mimo, że Holender dał z siebie wszystko podczas presezonu, Tito Vilanova zdecydował się go odesłać na trybuny. Razem z nim mecz oglądali Dos Santos, Bartra, Fontàs i Montoya.

ABIDAL W TUNELU

Francuski obrońca pojawił się w tunelu, który prowadzi na murawę Camp Nou, aby dodać otuchy piłkarzom FC Barcelony i zmotywować ich do pierwszej wygranej w sezonie 2012/13.

REAL SOCIEDAD – TALIZMAN TELLO

Tito Vilanova zdecydował się postawić na młodzież i zostawił na ławce Alexisa oraz Iniestę. Od pierwszej minuty zagrał za to Cristian Tello, który zaliczył dwie asysty. Co ciekawe, oficjalny debiut w pierwszej drużynie skrzydłowego miał miejsce właśnie przeciwko Realowi Sociedad. Zdobył wtedy gola.