3dn.22godz.38min.

Argentyna wygrywa, Messi strzela

Zarówno Leo Messi, jak i Javier Mascherano, znaleźli się w wyjściowej jedenastce Argentyny na spotkanie towarzyskie z Niemcami. Zawodnicy Alejandro Sabelli wygrali 3-1 po golach Khediry (sam.), Messiego i Di Maríi.

Reprezentacja Argentyny wzięła rewanż za porażkę 0-4 z Niemcami. Albiceleste pokonało rywala 3-1 we Frankfurcie. Wynik mógł być znacznie wyższy, ale Leo Messi nie wykorzystał rzutu karnego, a gospodarze grali w osłabieniu po czerwonej kartce dla bramkarza.

Pierwsze sytuacje mieli Özil i Higuaín, ale żaden z nich nie potrafił ich wykorzystać. W 32. minucie spotkania, arbiter wyrzucił z boiska bramkarza Niemców i podyktował rzut karny. Naprzeciw siebie stanęli Leo Messi i Ter Stegen – górą był ten drugi. Tuż przed przerwą gola samobójczego zdobył Sami Khedira.

Sześć minut po przerwie, Leo Messi pokazał, że po nietrafionym karnym nie ma już znaku i wykorzystał podanie Higuaína. Bramkę na 3-0 zdobył Di María fantastycznym strzałem z dystansu. W 79. minucie spotkania, Javier Mascherano został zmieniony przez Braña. Dwie minuty później, Niemcy zdobyli honorową bramkę, a jej autorem był Höwedes.