31.05.2024, g. 02:00
Copa Libertadores
River Plate vs Deportivo Táchira FC
Do meczu pozostało:
0dn.4godz.30min.
11.11 X11.00 217.00 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Arsenal naciska: 25 milionów za Songa

Arsenal naciska: 25 milionów za Songa

Alex Song najprawdopodobniej zostanie graczem Barcelony w najbliższych dniach, choć Arsenal, tradycyjnie, utrudnia transakcję. Negocjacje pomiędzy obiema stronami są w toku, ale różnica miedzy tym, co oferuje Barcelona, a tym czego oczekuje Arsenal na dziś jest zbyt duża, aby móc osiągnąć natychmiastowe porozumienie.

 

Barça, jak donosiło wcześniej MD, złożyła na początku ofertę 15 milionów, ale była świadoma, że będzie musiała podnieść cenę za kameruńskiego pomocnika. Arsenal wiedząc, że katalońskiemu klubowi pozostało „oficjalnie” 26 milionów na transfer, po wydaniu pozostałych pieniędzy na Jordiego Albę, uznali, że praktycznie wszystko mogą wydać na gracza Kanonierów, więc zażądali 25 milionów za swojego zawodnika.

 

Do przewidzenia jest, że proponowane przez obie strony sumy będą się do siebie zbliżać i osiągnięty zostanie jakiś kompromis. Barcelona chciała wydać na zawodnika 20 milionów. W rzeczywistości, na początku postawiła sobie za cel nie przekroczenie 18 milionów, jednak było to niewykonalne, ale nie będzie wyrzucać pieniędzy na Songa, uznając, że nie przychodzi on by zastąpić jakiegokolwiek zawodnika, a już na pewno nie Sergio Busquetsa, ale jako uzupełnienie, pasujące do składu.

 

Arsenal uzyskał pewną psychologiczną przewagę w ostatnich godzinach, sprzedając van Persiego do Manchesteru United za 24 miliony. Teraz nie potrzebuje pilnie sprzedawać jakiegokolwiek zawodnika. Prawdą jest, że Alex Song chce odejść z klubu, tradycja Arsenalu jest jednak taka by najpierw znaleźć zastępstwo za zawodnika, zanim się go sprzeda. Tak postąpiono z Holendrem. Faktycznie interesowali się oni Fernando Llorente, jako jego zastępcą. Song, z drugiej strony ma kontrakt obejmujący trzy kolejne sezony.

 

Życzeniem Barcelony byłoby zakończenie transakcji jeszcze w tym tygodniu, przed rozpoczęciem ligi, ale rynek transferowy zostanie zamknięty 31 sierpnia. Arsenal się nie spieszy,. Van Persie został sprzedany, ma pieniądze i przede wszystkim chce znaleźć zastępcę na miejsce Songa, prawdopodobnie tańszego.

 

Źródło: MundoDeportivo.com

mainXX:/2012/08/arsenal-naciska-25-milionow-za-songa/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.