2dn.16godz.5min.

Barça B niepokonana na angielskiej ziemi

Piłkarze Eusebio Sacristána opuszczą Anglię bez porażki. Po ostatniej wygranej 2-0, wczoraj zremisowali 2-2 z Boltonem. Po pierwszej połowie był bezbramkowy remis, a show bramkowe rozpoczęło się dopiero później.

Barça B zakończyła swój pobyt w Anglii, remisując 2-2 z Boltonem Wanderers na Reebok Stadium. Zespół Eusebio dwukrotnie prowadził w tym spotkaniu, ale rywale za każdym razem potrafili doprowadzić do remisu. Lobato i Balliu byli strzelcami bramek dla katalońskiej drużyny.

Spokojna pierwsza połowa

Barça B kontrolowała pierwszą część spotkania, jak najlepiej potrafi, czyli utrzymując się długo przy piłce. Bolton Wanderers miał jednak najlepszą okazję już w 6. minucie, ale piłka przeleciała obok bramki Oiera Olazábala. Bardzo dobrze w ataku poczynał sobie Gerard Deulofeu, który miał okazję jeden na jeden z portero rywala. Chwilę później Bogdana wypróbował Gustavo Ledes, który uderzył potężnie zza pola karnego.

Angielska drużyna próbowała zdobyć pierwszego gola, używając swojej największej broni – kontrataku. Jednakże piłkarze Eusebio bardzo dobrze radzili sobie w grze defensywnej i nie pozwalali na zbyt wiele przeciwnikowi. Swoje szanse miał również Argentyńczyk, Sergio Araujo.

Szalona druga połowa

Druga połowa miała szalony przebieg, piłkarze Eusebio dwukrotnie prowadzili, ale Bolton dawał radę za każdym razem doprowadzić do remisu. Pierwszy gol padł w 53. minucie, a jego autorem był Lobato. Bogdan po jego strzale nie miał żadnych szans.

Rywale wyrównali zaledwie cztery minuty później i to po pechowej interwencji Sergi Gómeza, na którego konto zaliczono samobójcze trafienie. Rezerwy FC Barcelony jednak nie przestraszyły się i już chwilę później (66. minuta) ponownie byli na prowadzeniu. Tym razem doskonałym strzałem popisał się Balliu. Trzy minuty później Afobe doprowadził do remisu 2-2 przy ogromnej pomocy Pietrova.

Barça B może być dumna z rozegrania dwóch bardzo dobrych spotkań w Anglii. Eusebio na pewno już wie, na których zawodników powinien stawiać w Segunda Divisón i pozostaje nam czekać na pierwsze ligowe spotkanie rezerw katalońskiego klubu.

Bolton Wanderers 2-2 FC Barcelona

53″ Lobato 0-1

57″ Sergi Gómez (sam.) 1-1

66″ Balliu 1-2

69″ Afobe 2-2

Bolton: Bogdan, Mears, Mills, Knight (Ream), Ricketts (Alonso), Eagles (Chung Yong), M. Davies, Andrews, Petrov, K. Davies (Afobe), Sordell

Barça B: Olazabal, Balliu, Sergi Gomez, Planas (Grimaldo), David Lomban (Miguel Maza), Deulofeu (Dongou), Espinosa (Luis Alberto), Kiko, Lobato (Sergi Juste), Gus Ledes (Cá), Araujo (Román)

29/04/2024 21:00

04/05/2024 18:30