3dn.15godz.32min.

Barça Juvenil B przegrywa z Boca Juniors

FC Barcelona Juvenil B odniosła pierwszą porażkę podczas turnieju Copa Independencia U17. Lepszą ekipą okazało się Boca Júniors, którzy wygrali 1-0 po golu Matíasa Zaragozy.

Zgodnie z oczekiwaniami, García Pimient wprowadził pewne zmiany podczas drugiego spotkania Juvenil B na turnieju. Wzorem wszystkich drużyn katalońskiego klubu, Juvenil B próbowała od początku zdominować mecz i przejąć kontrolę nad piłką. Warto zaznaczyć, że piłkarze grali na boisku umieszczonym 2000 metrów nad poziomem morza. Nie można zapominać także, że młodzież FC Barcelony jest o rok młodsza od kolegów z innych drużyn.

Pierwsza połowa była nudnawa. Żadnej z drużyn nie udało się narzucić swoich reguł gry i szanse na gola były bardzo rzadko. Jedynym faktem, wartym zaznaczenia, jest strzał Matíasa Zaragozy z rzutu wolnego, ale José Antonio Suárez bardzo dobrze spisał się w barcelońskiej bramce. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Na drugą połowę piłkarze Boca Júniors wyszli bardziej zmotywowani, ale to Barça była bliższa zdobycia gola po strzale Mamadou. Ostatecznie jedyną bramkę w spotkaniu zdobył Matías Zaragoza, który wykorzystał sytuację sam na sam z portero FC Barcelony.

Juvenil B po dwóch spotkaniach grupowych ma na swoim koncie jedno zwycięstwo i jedną porażkę. Przedostatnie spotkanie, które trzeba wygrać, aby myśleć o awansie, odbędzie się już dziś, a rywalem będzie Chivas. Ostatni mecz będzie miał miejsce w piątek – przeciwko Monarcas.

Boca Júniors 1-0 FC Barcelona Juvenil B

1-0 Matías Zaragoza

Boca Júniors: Soler, Amarilla, Monteseirin, Cabrera, Márquez, Colman, Zamarian, Romero, Di Franco, Delgado, Zaragoza

FC Barcelona Juvenil B: José A. Suárez, Sergi Palencia, Carlos Blanco, Rodrigo Tarín, Fran Alvarez, Jordi Ortega, Albert Torras, Alex Corredera, Mamadou, J. Ramon, El Ourami.

29/04/2024 21:00

04/05/2024 18:30

mainXX:/2012/08/barca-juvenil-b-przegrywa-z-boca-juniors/