3dn.4godz.18min.
11.36 X5.00 27.50 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Presezon udanie zakończony: Dinamo Bukareszt 0-2 FC Barcelona

Drużyna Tito Vilanovy zakończyła presezon z wysoką notą. Na murawę po długich przerwach spowodowanych kontuzjami wrócili David Villa i Andreu Fontàs. FC Barcelona wygrała 2-0 z Dinamo Bukareszt, a bramki zdobywali Lionel Messi i Ibrahim Afellay.

Messi otwiera wynik

Puyol nie mógł wziąć udział w spotkaniu z powodu nadwrężenia mięśnia uda, a Iniesta rozpoczął spotkanie na ławce rezerwowych – mimo to Barça nadal była silnym zespołem i po zaledwie 4 minutach Leo Messi wykorzystał podanie od Alexisa i strzelił obok bramkarza. Argentyńczyk otworzył wynik spotkania, a wkrótce potem ponownie próbował wykorzystać grę dwójkową z Chilijczykiem.

Barça dominuje

Zespół robił swoje i nawet nierówne boisko nie utrudniało im gry. Dinamo nie było w stanie zrobić nic więcej niż tylko bronić się i grać pewnie w obronie, a tylko trochę niedokładności powodowało, że ostatnie podanie docierało prosto do adresata.

Komfortowo

W trakcie spotkania bardzo dobrze spisywał się także Cesc, który w jednej z akcji znalazł niekrytego Messiego, ale Argentyńczyk strzelił zbyt mocno, aby piłka mogła wpaść do bramki. Można było także wywnioskować, że Pedro bardzo dobrze rozumie sie z Jordim Albą – ich wspólne akcje były takie, jakby grali ze sobą od lat. Barça grała komfortowo i szukała okazji do zdobycia kolejnego gola, ale tuż po przerwie, kiedy Tito zdecydował się na sześć zmian, Valdés jedyny zawodnik FC Barcelony, który zagrał cały mecz został zmuszony do interwencji po główce Tucudeana. Wtedy Dinamo zaczęło się trochę otwierać.

Wielkie powroty i drugi gol

Po godzinie gry, oba zespoły nadal zamieniały swoich zawodników. Przyszedł także kulminacyjny moment wieczoru, kiedy Andreu Fontàs wszedł na bosiko w swoim pierwszym meczu po jego długiej nieobecności spowodowanej kontuzją, a wkrótce potem pojawił się także David Villa, który zagrał po raz pierwszy od grudnia ubiegłego roku. Obecność Villi podniosła drużynę i Afellay pięknym (akrobatycznym) strzałem podwyższył prowadzenie na 2-0.

Dinamo Bukareszt 0-2 FC Barcelona

4″ Leo Messi 0-1

90+1″ Ibrahim Afellay 0-2

Dinamo Bukareszt: Bălgrădean – Nica (86 Galchev), D. Grigore (85 Scutaru), Koulibaly (61 Luchin), Pulhac (64 Muşat) – C. Matei (67 L. Rus), Curtean (57 Axente), C. Munteanu, Boubacar, Alexe (46 Issa Ba) – Ţucudean (77 Dănciulescu)

FC Barcelona: Valdés – Dani Alves (46 Montoya), Piqué (46 Mascherano), M. Bartra (63 Fontàs), Jordi Alba (46 Adriano) – Xavi (63 Ilie), Busquets (46 Sergi Roberto, 73 Villa), Fabregas (46 Iniesta) – Pedro (63 Tello), Messi (77 Rafinha), A. Sanchez (46 Affelay)

Źródło: FCBarcelona.cat

29/04/2024 21:00

04/05/2024 18:30