3dn.18godz.17min.

Juvenil A pokonuje Mallorkę w Turnieju Światła

Ostatnie spotkanie Juvenil A przed rozpoczęciem rozgrywek NextGen zakończyło się sukcesem. FC Barcelona pokonała Mallorkę 3-1 w spotkaniu inaugurującym 40. edycję rozgrywek Torneo de La Luz (Turniej Światła).

Po wygraniu turnieju Otten Cup w Holandii, Juvenil A znowu pokazało się z dobrej strony i W sobotnim spotkaniu inaugurującym Turniej Światła pokonali zespół z Majorki. To pokazuje, że są odpowiednio przygotowani do nadchodzącego sezonu. Zawodnicy Jordiego Vinyalsa wygrali spotkanie 1-3. To był ich ostatni mecz towarzyski przed rozpoczynającymi się w środę na Mini Estadi rozgrywkami NextGen, gdzie w pierwszym spotkaniu FC Barcelona zmierzy się z Anderlechtem.

Spotkanie rozpoczęło się pomyślnie dla klubu z Barcelony. Już po zaledwie 10 minutach tablica wyników pokazywała korzystną wartość, a wszystko to było wynikiem doskonałej kontry, którą skutecznie zakończył Pol Calvet. Jednak radość graczy trwała bardzo krótko, bo trzy minuty później zawodnik Mallorki strzelił do bramki Agustína i tym samym wyrównał wynik. Na szczęście tuż przed przerwą Sandro Ramírez strzelił gola na 1-2, tym razem z rzutu karnego.

W drugiej połowie młodzież z Mallorki bardzo chciała poprawić niekorzystny dla nich wynik. Jednak to Katalończycy nakładali im swój styl gry. I to właśnie Barça zdobyła trzeciego gola. Udanie rozegrany rzut rożny sprawił, że Bagnack z łatwością umieścił piłkę w świetle bramki.

Juvenil A już po raz trzeci wspomogła Stadion Miejski w Montuïri i zagrała mecz otwarcia. W XIX edycji młodzież Barcelony z Ivánem de la Peñą i Jordi Cruyffem stanęła przeciwko Reprezentacji Balearów. Dopiero w XXXI edycji (2003 rok) klub przeniósł się na Majorkę z okazji otwarcia rozbudowy i struktury istniejących już tam obiektów. To wtedy Katalończycy zagrali swój pierwszy oficjalny mecz na nowej murawie przeciw Młodzieży Mallorki. Mecz zakończył się zwycięstwem Mallorki w rzutach karnych po wcześniejszym remisie 2-2. Wczorajsze spotkanie było więc ich trzecim inaugurującym ten turniej, tym razem odbyło się to z okazji 40-lecia jego istnienia.

Mallorca 1-3 FC Barcelona Juvenil A