31.07.2024, g. 01:00
Mecz towarzyski
Manchester City vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
6dn.12godz.46min.
1 X 2 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Konferencja prasowa Andrésa Iniesty

Konferencja prasowa Andrésa Iniesty

Andrés Iniesta był obecny podczas dzisiejszej konferencji prasowej, a pytania dotyczyły przed wszystkim nadchodzącego sezonu i pierwszego trofeum jakie jest do zdobycia, czyli Superpucharu Hiszpanii.


Piłkarz pochodzący z Fuentealbilli powedział kilka słów na temat powrotu do drużyny Érica Abidala. „On już chce grać. Widuje się z trenerami i czuje się bardzo dobrze, a to świetna wiadomość dla niego, klubu i kibiców. Ogromna radość napawa człowieka, gdy widzi Érica pełnego energii”, powiedział Iniesta.

 

Pierwsze trofeum jakie można zdobyć w tym sezonie to Superpuchar Hiszpanii, gdzie rywalem Blaugrany będzie Real Madryt. „Superpuchar Hiszpanii to puchar, do którego przywiązujemy ogromną wagę i na tym się aktualnie skupiamy. Będzie trudno go wygrać, gdyż naszym rywalem będą mistrzowie Hiszpanii. Superpuchar nie przesądza o sezonie, ale oba zespoły chcą go wygrać i zagrać najlepiej jak potrafią. Kto go wygra dostanie dodatkowy zastrzyk pewności siebie na resztę sezonu”.

 

Nie zabrakło również pytania o nowego szkoleniowca Barcelony, czyli Tito Vilanovę. „Znamy się od wielu lat, ale odpowiedzialność za wyniki nie jest już taka sama. W tym sezonie presja będzie ogromna. Zaczynamy przeciwko Realowi Madryt i oczekuje się od nas zwycięstwa. Damy z siebie wszystko, gdyż ciągle chcemy wygrywać i zdobywać trofea”, oświadczył pomocnik Barcelony.

 

„Znam Songa i miałem okazję skonfrontować się z nim. Jest to bardzo dobry zawodnik, już udowodnił co potrafi. Jest bardzo dobry fizycznie i technicznie. Nie wiem, czy to prawda, że przyjdzie do nas. Jeśli przyjdzie, powitamy go, jak najlepiej”, powiedział Iniesta na temat możliwego transferu Alexa Songa do FC Barcelony.

 

Andrés wypowiedział się także na temat sytuacji Davida Villi, który wrócił do treningów po kontuzji: „Widzę, że Villi idzie bardzo dobrze, zwłaszcza po tak długiej przerwie. Urazy są złe dla każdego, jest to bardzo trudne przeżycie. Jego powrót jest ogromną wiadomością i powodem do radości. Jest to dla nas kluczowy piłkarz.

„Kiedy gra, aby zdobywać gole, jest dla nas kluczowym zawodnikiem. Mamy nadzieję, że wkrótce będzie mógł grać i robić to, co potrafi najlepiej. Przyda się nam w drużynie”, kontynuował pomocnik na temat jego wkładu w drużynę.

 

Źródło: Sport.esKursy na mecze FC Barcelony

Valencia CF - FC Barcelona

La Liga Hiszpańska (Primera Division)

17/08/2024 21:30

Valencia CF - FC Barcelona

La Liga Hiszpańska (Primera Division)

17/08/2024 21:30

Valencia CF - FC Barcelona

La Liga Hiszpańska (Primera Division)

17/08/2024 21:30

Valencia CF - FC Barcelona

La Liga Hiszpańska (Primera Division)

17/08/2024 21:30

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

mainXX:/2012/08/konferencja-prasowa-andresa-iniesty/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.