25.03.2023, g. 20:45
Eliminacje Mistrzostw Europy (EURO 2024)
Hiszpania vs Norwegia
Do meczu pozostało:
0dn.9godz.26min.
11.33 X5.00 29.50 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Konferencja prasowa Gerarda Piqué

Konferencja prasowa Gerarda Piqué

Środkowy obrońca FC Barcelony jest bardzo zmotywowany i gotów do walki przed nowym sezonem, w którym czekają kolejne wyzwania. Pierwszym z nich ma być Superpuchar Hiszpanii, o którego będą walczyć z Realem Madryt.


Gerard Piqué dołączył do kolegów z drużyny razem z Mistrzami Europy w poniedziałek. Wziął udział do tej pory w czterech sesjach treningowych. Teraz jednak „jestem chętny na rozpoczęcie sezonu. Mamy wiele wyzwań, nowego trenera, Jordiego Albę i kilku młodych piłkarzy z rezerw”. Obrońca podkreślił także fakt, że był świadkiem podczas pierwszych dni treningów, jak kadra „jest zmotywowana. Chcemy zacząć wygrywać i grać dobrze”.

 

Złapać rytm od początku


Po zesłorocznych doświadczeniach z kontuzjami, nie wolno było przyspieszać przygotowań od samego początku. Dla Gerarde Piqué jest jasne, że „czuję się dobrze. Muszę znaleźć odpowiedni rytm i nie złapać żadnego dyskomfortu na początek. Chcę naprawdę sprobować pomóc zespołowi”.

 

Chęć wygrania Superpucharu Hiszpanii


Barça intensywnie przygotowuje się do startu w sezonie, a wszystko rozpocznie się od Superpucharu Hiszpanii z Realem Madryt. Piqué przyznał, że wygrana „da nam pewność na dalszą część sezonu, a to jest bardzo istotne. Jest to specjalna rywalizacja przeciwko wyjątkowemu rywalowi”.

 

Zawodnik przeanalizował także sytuację obu drużyn na nowy sezon: „Real i Barça to dwa zespoły, które maja niezwykle utalentowaną kadrę, która jest kompletna. Teraz szanse są wyrównane”.

 

Gotowość Bartry


Gerard Piqué pochwalił swojego kolegę, Marca Bartrę, który powoli dołącza do pierwszej drużyny FC Barcelony: „Ja widzę go w praktyce i sądzę, że jest w pełni przygotowany do przyjęcia roli w pierwszym zespole i do rywalizowania o miejsce w środku obrony. Mamy bardzo wiele zaufania do niego”.

 

Źródło: FCBarcelona.cat

Kursy na mecze FC Barcelony

Elche - FC Barcelona

La Liga (Hiszpańska Primera Division)

02/04/2023 / 02:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

mainXX:/2012/08/konferencja-prasowa-gerarda-pique/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.