16.04.2024, g. 21:00
Liga Mistrzów
FC Barcelona vs PSG
Do meczu pozostało:
0dn.20godz.43min.
12.20 X3.80 22.90 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Messi i Neymar są kompatybilni

Messi i Neymar są kompatybilni

Środowisko Barcelony jest przekonane, że Brazylijczyk będzie idealnym towarzyszem dla Argentyńczyka.

 

Są tacy zawodnicy, którzy urodzili się po to, aby błyszczeć w klubie. Takim przypadkiem jest z pewnością Neymar da Silva. Jego talent do piłki nożnej jest niezaprzeczalny, a wielu ekspertów i nie tylko głowi się jak będzie wyglądała gra Brazylijczyka z Messim.

 

Trudno wyobrazić sobie parę zawodników z tak wielkimi nadziejami na przyszłość jak Messi i Neymar. W środowisku piłkarskim zaczynają się jednak pojawiać wątpliwości co do kompatybilności obu graczy, które mają być wkrótce rozwiane. „Neymar to piłkarz z ogromnym talentem”, rzekł Radomir Antic, były trener FC Barcelony. „Myślę, że wraz z Messim dobrze wkomponuje się w grę Barcelony”, dodał. Serbski trener jest przekonany, że: „Brazylijczyk ma talent, a na dodatek nie ma przypisanej pozycji w ataku”. Teraz nasuwa się pytanie, na jakiej pozycji Neymar przyniesie najwięcej pożytku?

 

„On zazwyczaj rozpoczyna przy bandzie, ma tendencję schodzić do środka boiska po przekątnej, ale może grać na wielu pozycjach. Gdy schodzi do środka pozostawia korytarz, aby mogli się włączyć do akcji boczni obrońcy czy pomocnicy. Jestem pewien, że nie byłoby żadnego problemu w dostosowaniu się do stylu Barcelony”, powiedział były piłkarz Antonio Pinilla.

 

Michael Reiziger były zawodnik FC Barcelony jest zdania, iż „Neymar to idealny transfer dla tej drużyny. Nie widzę gdzie leży problem. Neymar to jeden z tych graczy, którzy mogą grać w każdej chwili w dowolnym miejscu, podobnie jak Barcelona”.

 

„On jest przyzwyczajony do stylu życia i sposobu gry zupełnie odmiennego niż Barcelona”, powiedział trener Xerez, „Boquerón” Esteban Vigo. „Dla mnie to jest najbardziej niepokojące, ponieważ nie ma żadnych wątpliwości, co do jego umiejętności. Jest szybki ma dobry drybling i potrafi strzelać bramki. Jednak mam wątpliwości, czy mógłby grać w jednym zespole z Leo Messim”, dodał.

 

„Myślę, że jest dobrym graczem, ale musi jeszcze popracować nad dojrzałością w swojej grze. Przede wszystkim mam wątpliwości, co do jego zdolności adaptacyjnych. Wszystko będzie zależeć od jego pokory. Tutaj nie ma miejsca na niektóre rzeczy, ale jeśli wszystko się powiedzie to będzie wielkie wzmocnienie Dumy Katalonii”, odparł weteran Blaugrany Julio Alberto.

 

Specjalista od spraw ekonomicznych Josep Maria Minguella jest zdania, iż: „klub miałby wiele do stracenia, bowiem może pojawić się zespół wspierany przez bogatych szejków i podpisać z nim kontakt. Jednak jeśli wszystko pójdzie dobrze Barcelona będzie się cieszyć ze wspaniałego piłkarza bez stałego miejsca na boisku. Sześciu graczy nie ma określonego miejsca podczas spotkań. Zawodnicy Barcelony są bardzo archaiczny, w najlepszym tego słowa znaczeniu”.

 

Źródło: Sport.es

Kursy na mecze FC Barcelony

FC Barcelona - PSG

Liga Mistrzów

16/04/2024 / 21:00

Real Madryt - FC Barcelona

La Liga Hiszpańska (Primera Division)

21/04/2024 / 21:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

mainXX:/2012/08/messi-i-neymar-sa-kompatybilni/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.