31.05.2024, g. 02:00
Copa Libertadores
River Plate vs Deportivo Táchira FC
Do meczu pozostało:
0dn.5godz.0min.
11.11 X11.00 217.00 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Messi – koszmar Valencii

Messi – koszmar Valencii

Pora zacząć myśleć o naszym następnym rywalu – Valencii. W meczach z Nietoperzami na Camp Nou genialne występy zalicza ostatnio nie kto inny jak Leo Messi. W niedzielę zawodnicy Valencii przybędą właśnie do Barcelony aby rozegrać mecz trzeciej kolejki La Liga, a ich prawdziwą zmorą stał się filigranowy Argentyńczyk.

Co tu dużo mówić, Messi zdobył osiem bramek w sześciu pojedynkach ligowych z Valencią na Camp Nou. Podobnie jak w Gran Derbi, tak i w pojedynkach Barçy i Valencii to Argentyńczyk jest najlepszym strzelcem.

Dzięku temu Messi dostąpił przywileju zrównania się w tej klasyfikacji z takimi legendami jak César i Kubala, którzy również mają na koncie po osiem trafień w pojedynkach z Valencią na Camp Nou. Obaj zdobyli swoje gole dekadzie 1940-1950, jednak aby to osiągnąć potrzebowali odpowiednio jedenastu i ośmiu spotkań.

Najlepszy strzelec La Liga poprzedniego sezonu był autorem czterech spośród pięciu bramek, które Barcelona wbiła Valencii na Camp Nou pod koniec ery Guardioli (5-1), a ponadto zanotował hat-tricka w sezonie 2009/10, który dał Barçy zwycięstwo. Swoją pierwszą bramkę w meczach z Valencią rozgrywanych w Barcelonie zdobył w innej goleadzie – w wygranym 6-0 meczu w sezonie 2007/08.

Jeśli chodzi o zawodników gości, to w rozpatrywanym typie pojedynków historię tworzy David Albelda, który na Camp Nou zagrał już dwanaście razy i wyrównał tym samym rekord Juana Ramóna. W niedzielę będzie miał świetną okazję aby rozegrać swój trzynasty mecz przeciwko Barcelonie na jej boisku.

Pod względem strzeleckim sytuacja jest trochę bardziej skomplikowana – najlepszy w tym aspekcie jest Gorostiza, autor pięciu trafień w meczach na Camp Nou, do którego nikt nie potrafi się zbliżyć. Drugie miejsce w tej klasyfikacji zajmuje Włoch Amedeo Carboni, który ma o jedno trafienie mniej.

Źródło: Sport.es

{js=d.createElement(s);js.id=id;js.src=”//platform.twitter.com/widgets.js”;fjs.parentNode.insertBefore(js,fjs);}}(document,”script”,”twitter-wjs”);

mainXX:/2012/08/messi-koszmar-valencii/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.