Mourinho: Messi nie powinien wygrać Złotej Piłki

Mourinho: Messi nie powinien wygrać Złotej Piłki

Portugalski trener Realu Madryt po raz kolejny upomina się o przyznanie Złotej Piłki swojemu rodakowi oraz gwieździe wszystkich kibiców Królewskich, Cristiano Ronaldo.


Trener Realu Madryt powiedział w wywiadzie dla ESPN, że „Messi nie powinien wygrać Złotej Piłki” i „nie może wygrać piłkarz, który nie osiągnął nic na poziomie drużynowym”.

 

Mourinho opiera swoje teorie na fakcie, że „dopóki nie mogę powiedzieć, bo inaczej jest rozumieć i interpretować, Złota Piłka jest dla piłkarza, który jest najlepszy w sezonie”. Dodał: „Wydaje się więc, że powinno być to wynagordzenie kariery albo powinien być zawsze ten sam piłkarz, którego uważa się za najlepszego”.

 

Dla mnie piłka nożna jest sportem zespołowym i liczy się wygrana, a zwycięzca musi być piłkarzem w zespole, który wygrał coś wielkiego”, stwierdził Portugalczyk.

 

Kończąć swoją teorię dodał: „podczas gdy piłkarz jest bardzo dobry, Złota Piłka jest nagrodą dla zespołu, który wykonał fantastyczną pracę w sezonie”. Jednakże ubolewał, że „ponieważ ja nie głosuję, nauczyłem się szanować decyzje tych, którzy głosują, ale i tak nie zmienią mojej opinii”.

 

„Cristiano jest lepszy od Messiego”


Zapytano o to kto jest lepszy, Mourinho odpowiedział: „Obaj są bardzo dobrzy, ale ten, który ma największy sukces zespołu w danym momencie jest najlepszy. Rok temu Ciristiano strzelił więcej goli, ale wygrał mniej trofeów. Teraz jest do góry nogami, więc dla mnie najlepszy jest Cristiano Ronaldo”.

 

Źródło: MundoDeportivo.com

Oglądaj mecze Barcy za darmo

Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Barcy

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie La Liga

Brak spotkań

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB