29.05.2024, g. 01:00
WNBA
Connecticut Sun blank vs blank Phoenix Mercury
Do meczu pozostało:
0dn.22godz.12min.
14.60 X0.00 21.20 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Pierwsza oferta za Songa: 15 milionów

Pierwsza oferta za Songa: 15 milionów

Barcelona wykonała ruch, teraz piłka leży po stronie Arsenalu.

 

Po tygodniu rozmyślań klub zdecydował, który gracz powinien dołączyć do Barcelony i rozpoczął negocjacje z Arsenalem, dotyczące sprowadzenia Kameruńskiego zawodnika. Pierwsza oferta Katalońskiego klubu to około 15 milionów euro. Teraz kolej na odpowiedz Arsenalu.

 

Nie po raz pierwszy między tymi dwoma klubami dochodzi do transakcji (Cesc, Henry, Hleb…), w rzeczywistości współcześnie jest to klasyczna sytuacja na rynku piłkarskim. Jest do przewidzenia, że Arsenal, zawsze trudny w transakcjach, będzie chciał rozszerzyć negocjacje, aby uzyskać wyższą cenę. Przed Barceloną ciężki orzech do zgryzienia, chociaż klub zgodził się wydać 18-20 milionów na zawodnika. Idealnie byłoby zamknąć transfer przed rozpoczęciem ligi w niedzielę, ale ostatecznie rynek transferowy zamyka się 31 sierpnia.

 

Z powodu ceny odrzucono Javiego Martíneza, na jego miejsce za cel obrano Alexa Songa, który ma być alternatywą dla Sergio Busquetsa, coraz cenniejszego zawodnika. Ponadto, Kameruńczyk może w nagłych przypadkach zagrać na pozycji środkowego obrońcy, ze względu na jego umiejętności w obronie, z tego powodu pasuje do koncepcji Tito Vilanovy, którego priorytetem tego lata jest wzmocnienie tyłów. Wydaję się, że Song przyjdzie na Camp Nou, aby odegrać podobną rolę jak Keita w poprzednim sezonie, w którym zajmował pozycję  defensywnego pomocnika. W rzeczywistości Keita był kluczowy dla obrony i wzmocnienia środka pola.

 

Klub był przekonany, że Malijczyk odejdzie, ten wyjechał do Chin. Zdecydowano się wybrać Songa, zamiast Aggera. W kolejnym etapem po negocjacjach z Arsenalem jest prowadzenie bezpośrednich rozmów z zawodnikiem. Mówi się o około pięciu milionach za sezon. Kontrakt miałby trwać jak zwykle cztery lub pięć lat.

 

W Anglii już krążą nazwiska potencjalnych następców Kameruńczyka w Arsenalu. „Mirror” i inne gazety twierdzą, że Arsène Wenger chciałby sprowadzić Yanna M”Vile z Rennais, a „Metro” mówi, że trener Kanonierów widziałby w swoim zespole Isco, choć ten jest innym typem zawodnika niż Song. Klub z Londynu ostatnio zakontraktował zawodnika Málagi Santi Cazorlę.

 

Źródło: MundoDeportivo.com

mainXX:/2012/08/pierwsza-oferta-za-songa-15-milionow/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.