1dn.17godz.30min.

Barça z Trophée de Paris: PSG 2 (1)-2 (4) FC Barcelona

Po towarzyskich meczach w Hamburgu (1-2) i Tangerze (0-8) dzisiejszego wieczora zespół Tito Vilanovy przeszedł już trudniejszy test. Wzmocniony PSG Carlo Anclottiego, który w tym sezonie będzie chciał dobrze zaprezentować się w Lidze Mistrzów, pozwolił Barcelonie jedynie na remis 2-2, po czym okazał się gorszy w konkursie rzutów karnych.

Carles Puyol był dziś trzonem obrony w swoim pierwszym meczu od spotkania z Espanyolem w poprzednim sezonie. Po udanym turnieju Euro 2012 w podstawowej jedenastce wystąpili też Valdés i Busquets.

Rafinha daje prowadzenie

PSG rozpoczął mecz z oboma wzmocnieniami w wyjściowym składzie, mowa tu oczywiście o Lavezzim i Ibrahimoviciu. W pierwszej jedenastce znalazło się też miejsce dla Maxwella. Mimo wyrównanego początku to Barcelonie udało się wyjść na prowadzenie w siódmej minucie za sprawą Rafinhi, który wykorzystał dośrodkowanie Alexisa z prawej strony i lewą nogą umieścił piłkę w bramce.

Od tego momentu Barcelona zdominowała środek pola popisując się swoją tradycyjną grą, a przeciwnicy nie byli w stanie wykreować jakichkolwiek okazji strzeleckich. Kilka takich przed przerwą miał Messi, ale nie zdołał ich wykorzystać.

Mistrzowie Europy wracają do gry

Tito Vilanova dał w tym meczu szansę Piqué, Ceskowi, Inieście, Xaviemu i Pedro wpuszczając ich na ostatnie pół godziny meczu. Presezonowe debiuty w meczu z PSG zaliczyli też Montoya i Tello, którzy wystąpili na Olimpiadzie.

Spośród pięciu zawodników Barcelony B tylko Rafinha i Sergi Roberto zagrali w pomocy. W obliczu braku Jordiego Alby, Adriano i Abidala, który symbolicznie dokonał pierwszego kopnięcia piłki, Tito od początku postawił na Carlesa Planasa na lewej stronie obrony, a Bartra i Puyol zagrali na środku defensywy. Z prawej strony wystąpił tradycyjnie Alves, którego zastąpił później Tello.

Messi zdobywa czwartego gola

W przerwie obaj szkoleniowcy dokonali po kilka zmian, a PSG starał się usilnie zdobyć gola kontaktowego, jednak Barcelona grała w swoim stylu. Po tym jak Alexis został przewrócony w polu karnym został Alexis, rzut karny na swoją czwartą presezonową bramkę zamienił Leo Messi.

PSG wyrównuje

Niedługo potem sędzia odgwizdał kolejny rzut karny – tym razem w polu karnym Barcelony, a Pinto nie zdołał powstrzymać Ibrahmovicia, który wykonał stały fragment gry. Później jednak portero świetnie zatrzymał Luyindulę kiedy PSG zaczął naciskać, jednak w 82. minucie Camera zdołał wyrównać zdobywając bramkę głową.

Pinto bohaterem rzutów karnych

Nadeszły rzuty karne, które bezbłędnie wykonali kolejno Messi, Xavi, Cesc i Piqué, a Pinto obronił pierwsze dwa strzały zawodników PSG, co oznaczało, że kolejne próby nie będą potrzebne, a Trophée de Paris został wręczony Xaviemu przez Érica Abidala. Następny mecz już w środę, a rywalem Barcelony będzie Manchester United.