5dn.6godz.46min.

Trofeum Gampera dla rywala: FC Barcelona 0-1 Sampdoria

47. edycja Trofeum Joana Gamper okazała się zwycięska dla Sampdorii Genua, która pokonała 1-0 FC Barcelonę w rezerwowym składzie. W warunkach bardzo gorących, Barça dominowała przez większość z 90 minut, ale nie udało się znaleźć odpowiedzi na szybką bramkę włoskiej drużyny. Sampdorii udał się spóźniony odwet za ich klęskę dwadzieścia lat wcześniej podczas historycznego finału na Wembley.

Sampdoria obejmuje szybko prowadzenie

W jedenastce FC Barcelony zabrakło któregokolwiek z piłkarzy, który grał w wygranym spotkaniu z Realem Sociedad zaledwie 24 godziny wcześniej. Barça była oszołomiona golem w pierwszej minucie zdobytym przez Soriano. Drużyną w tym meczu kierował Sergi Roberto (MVP) przy pomocy Dos Santosa i Espinosy, a w ataku brylowało trio Deulofeu-Afellay-Villa.

Kontrola nad piłką i wiele szans

W spotkaniu z Sampdorią, Barçy brakowało dokładnych ostatnich podań. Prawie wszystkie akcje meczu odbywały się na włoskiej połowie, ale Sampdoria była zadowolona z wyniku i broniła się, czekając na okazję do kontry. W jednej sytuacji prawie im się udało, ale gol Maxi Lópeza nie został uznany, ponieważ był na spalonym. Były zawodnik katalońskiego klubu próbował jeszcze ponownie, ale tym razem dobrze interweniował Pinto.

Z drugiej strony, Sergi Roberto posyłał w pole karne dobre podania krzyżowe, Afellay prawie znalazł drogę do bramki, jak również kilka możliwości miał Deulofeu. Barça jednak na przerwę schodziła przy wyniku 0-1.

Bez zmian w przerwi

Tito Vilanova nie przeprowadził żadnych zmian w trakcie przerwy. Chwilę później gola mógł zdobyć Deulofeu, a asystę miałby Sergi Roberto. Jednakże bramkarz Sampdorii, Roberto, bardzo dobrze obronił. Barça spędziła prawie całą drugą połowę oscylują w okolicy pola karnego włoskiej drużyny, ale wyraźnie brakowało rytmu gry i z tego też powodu szanse były nieliczne, a większość z nich kończyła się niecelnymi strzałami, które często lądowały na trybunach.

Pragnienie przeciwko nadgorliwości

Pozzi niemal był skazany na zdobycie gola w sytuacji jeden na jeden z Pinto, ale jego wysiłek skończył się… na słupku. Wkrótce po tym, Villa oraz Pinto zostali zdjęci z boiska. To oznaczało, że tylko z pierwszego zespołu zostali na boisku: Montoya, Bartra, Dos Santos i Afellay, który został mianowany kapitanem. Bez względu na to ile Katalończycy próbowali, Włosi byli w stanie poradzić sobie z wszystkim dzięki pewnej obronie i dobrym interwencjom bramkarza.. Skończyło się na 0-1 i Sampdoria Genua zabrała do domu Trofeum Gampera.

FC Barcelona 0-1 Sampdoria

1″ Soriano 0-1

FC Barcelona: Pinto (69″ Oier) – Montoya, Fontàs (57″ Sergi Gómez), Bartra, Planas (84″ Grimaldo) – Dos Santos (84″ Illie), Espinosa (78″ Lobato), Sergi Roberto – Deulofeu, Villa (69″ Román), Afellay (84″ Dongou)

Ławka rezerwowych: Oier, Balliu, Sergi Gómez, Lombán, Grimaldo, Ilie, Patric, Lobato, Román, Dongou, Araujo

Sampdoria Genua: Romero – Berardi, Gastaldello (60″ Krstcic), Rossini, Costa (47″ Castellini) – Soriano, Tissone (77″ Sampietro), Obiang (47″ Renan) – Estigarribia, López (60″ Pozzi), Antonio (60″ Mustafi)

47. edycja Joan Gamper Trophy wygrał Genovese strój Sampdorii przeciwko stronie Barça zawierającej dużą ilość rezerw. W warunkach bardzo gorących, Barça dominuje w większości z 90 minut, ale nie udało się znaleźć odpowiedzi do włoskiego klubu na początku otwieracza. Sampdoria zyskali spóźniony odwet za ich klęsce, dwadzieścia lat wcześniej, w historycznym finale na Wembley.

Sampdoria podjąć wcześnie prowadzić

Z niezwykłym jedenastce brakuje któregokolwiek z graczy, który pokonał Real Sociedad zaledwie 24 godziny wcześniej, Barça byli oszołomieni nagłówku Soriano w pierwszym ruchem meczu. Nie to, że się zmieniło Gospodarz systemu, prowadzonych przez Sergi Roberto w człowieku z meczu wydajności wygranej, z przechodzi z nim i Espinosa produkujących doskonałe usługi dla strajkujących Villa, Afellay i Deulofeu.

29/04/2024 21:00

04/05/2024 18:30

mainXX:/2012/08/trofeum-gampera-dla-rywala-fc-barcelona-01-sampdoria/