18.08.2024, g. 02:00
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
Valencia vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
57dn.12godz.51min.
1 X 2 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Víctor Valdés: 10 lat od debiutu w Barçy

Víctor Valdés: 10 lat od debiutu w Barçy

14 sierpnia wypada dziesiąta rocznica debiutu Víctor Valdésa w bramce pierwszej drużyny FC Barcelony w spotkaniu przeciwko polskiemu klubowi Legii Warszawa.


Dnia 14 sierpnia 2002 roku, Víctor Valdés zadebiutował w pierwszej drużynie FC Barcelony w oficjalnych rozgrywkach. Miało to miejsce w Lidze Mistrzów, kiedy drużyna Louisa Van Gaala grała z Legią Warszawa (oba spotkania wygrane: 3-0 i 1-0). Wcześniej portero miał już zaszczyt grać na Camp Nou, ale w barwach reprezentacji Katalonii.

 

Przeciwko polskiej drużynie zachował czyste konto i grał bardzo dobrze, co pozwoliło Katalończykom zakwalifikować się dalej w rozgrywkach europejskich. W tym sezonie Valdés zagrał w 20 spotkaniach FC Barcelony, a w następnym nastąpił już przełom – potem stał się podstawowym zawodnikiem wyjściowej jedenastki.

 

Do tej pory zdobył z FC Barceloną 19 trofeów, a z reprezentacją Hiszpanii: Mistrzostwo Świata i Europy. Na poziomie indywidualnym zapisał już na swoje konto pięć Trofeów Zamora, w których zrównał się z legendarnym Ramalletsem.

 

Inny debiut


Tego samego dnia w drużynie Van Gaala zadebiutował też w pierwszej drużynie Fernando Navarro. Był on podstawowym piłkarzem, ale poważna kontuzja w połowie sezonu spowodowała, że stracił na znaczeniu, a w styczniu sezonu 2003/04 przebywał już na wypożyczeniu w Albacete. Po powrocie do FC Barcelony, Rijkaard nie liczył na niego w następnym sezonie i zawodnik udał się ponownie na wypożyczenie na Majorkę, a następnie przeniósł się do Sewilli.

 


 

Źródło: Sport.esKursy na mecze FC Barcelony

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

mainXX:/2012/08/victor-valdes-10-lat-od-debiutu-w-barcy/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.