1dn.14godz.56min.
11.85 X3.75 24.00 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Złoto dla Sorhaindo, srebro dla Jernemyra i Sjöstranda

Francuzi sięgnęli po olimpijskie złoto, pokonując w finale Szwedów (22:21).  W tym pojedynku mogliśmy oglądać aż trzech przedstawicieli Barçy Intersport.

Cédric Sorhaindo wywalczył dziś złoty medal w piłce ręcznej na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie. Tym samym stał się siódmym medalistą FC Barcelony. Francuzi, z Sorhaindo, w składzie pokonali Szwedów (22:21), gdzie grali Jernemyr oraz Sjöstrand (13 obron).

Dzięki temu zwycięstwu Francuzi udokumentowali swoją dominację, gdyż cztery lata temu, w Pekinie, również zdobyli złoty medal. Trzech zawodników Barçy Intersport udowodniło, że są znaczącymi postaciami w swoim zespole. Obie drużyny bardzo duży nacisk kładły na obronę, dlatego taki niski był wynik do przerwy, a Francuzi schodzili na przerwę, mając tylko 2 gole przewagi (10:8). Na czele szwedzkiej defensywy stali Jernemyr oraz Sjöstrand.

Przez całą drugą połowę utrzymywała się dwu lub trzybramkowa przewaga Trójkolorowych. Dopiero minutę przed końcem Skandynawom udało się zniwelować stratę do jednego punktu, ale już było za późno. Francuzi wygrali, a złoto wędruje do Cédrica Sorhaindo.

Źródło: FCBarcelona.com

21/04/2024 / 21:00

27/04/2024 / 14:00

mainXX:/2012/08/zloto-dla-sorhaindo-srebro-dla-jernemyra-i-sjoestranda/