Zubizarreta: Był pierwszy na naszej liście

Zubizarreta: Był pierwszy na naszej liście

Za nami już pierwsza konferencja prasowa z udziałem Alexa Songa. Towarzyszyli mu również Andoni Zubizarreta oraz Josep Maria Bartomeu.


Dyrektor sportowy FC Barcelony, Andoni Zubizarreta, przyznał dziś, że jest pod ogromnym wrażeniem uniwersalności Songa. „Alex był naszym głównym kandydatem do zawarcia porozumienia. Ma niesamowite umiejętności, piłka mu nie przeszkadza, wywiązuje się z zadań taktycznych oraz jest silny fizycznie”, tak skomentował Zubizarreta.

 

„Zdecydowaliśmy się podpisać kontrakt z pomocnikiem, który może grać również w środku obrony”, dodał dyrektor sporotwy FC Barcelony i stwierdził: „Negocjacje z Arsenalem były skuteczne i szybkie, a prawda jest taka, że doceniam to”.

 

„Mamy już kadrę taką, jaką chcieliśmy. Dopóki trwa rynek transferowy zawsze może się coś wydarzyć. Co do odejść, będę musiał sprawdzić, czy mamy jakieś oferty dla niektórych piłkarzy. Jeżeli będzie coś ważnego, będziemy Was komunikować”, kontynuował.

 

Zubizarreta także odpowiedział na pytanie, dotyczące Realu Madryt: „Real Madryt jest wielkim klubem z wielkimi piłkarzami i wielkim trenerem, jest to nasz najbliższy rywal„.

 

Nie zabrakło na konferencji również tematu Cristiana Tello: „Jestem optymistycznie nastawiony do tej sprawy, ponieważ Tello to wspaniały gracz. Tito Vilanova ma go w swojej kadrze, a ja mam nadzieję, że wkrótce się wszystko wyjaśni”.

 

Skorzytał także z okazji, aby nawiązać do kontuzjowanego Muniesy: „Natomiast Marc jest w trudnej sytuacji, gdyż jest kontuzjowany. Musimy poczekać do zimowego okienka transferowego. W tym momencie nie jest piłkarzem pierwszej drużyny, ani rezerw. Jednakże dalej będzie miał kartę w naszej drużynie, zasłużył na to”.

 

Źródło: Sport.es / MundoDeportivo.com

Kursy na mecze Barcy

Kursy bukmacherskie La Liga

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB