5dn.13godz.40min.

28:40 – Barcelona pokazała swój potencjał w Kordobie

Wczoraj Barcelona Intersport grała z zespołem z Palma del Río. Ciążyła na nich ogromna presja wywołana ze strony fanów przeciwnej drużyny, którzy głośni dopingowali swoich idoli. Jednak ostatecznie, to Katalończycy pokazali swój potencjał i zwyciężyli w całym spotkaniu 28:40.

Na początku przeciwnicy postawili bardzo wysoko poprzeczkę, a Barcelona musiała przystosować się do nowej hali. Jednak zawodnicy Xaviego Pascuala nie przestraszyli się rywala i już po chwili prowadzili 1:4, a po dziesięciu minutach gry nawet 4:8.

Gracze z Kordoby nie chcieli się jednak tak łatwo poddać, ale pomimo ogromnych chęci i tak nie mogli zmniejszyć różnicy punktowej i przewaga Barcelony kształtowała się w okolicy trzech goli. Dopiero na pięć minut przed przerwą udało im się przełamać obronę Barçy i doprowadzić do remisu 13:13. Tym samym widać było ogromne zaniepokojenie wśród zawodników zasiadających na ławce. Na szczęście Katalończycy potrafili wziąć się w garść i wykorzystali wszystkie swoje zdolności, aby na przerwę zejść z przewagą punktową (14:17).

Po przerwie Barça nie dała już żadnych szans przeciwnikom. Drużyna była dobrze przygotowana, podjęła przywództwo w tej partii i prawie nie popełniła żadnego błędu. Bramkarz Barcelony – Šarić, właściwie nie miał zbyt wiele do robienia, zwłaszcza w pierwszych dziesięciu minutach drugiej połowy, kiedy to Barça prowadziła 2:7, a w całym spotkaniu 16:24. Wszystko działało tak jak powinno: wspaniała obrona, skuteczność w ataku i kontrataku. Pod koniec Zawodnicy Xaviego Pascuala mogli się cieszyć przewagą nawet 13 goli, prowadząc 20:33.

Najbardziej wyróżniającymi się graczami byli bramkarze – Šarić i Šterbik, którzy zatrzymali odpowiednio dziesięć i sześć strzałów, a także niepowstrzymany Mikel Aguirrezabalaga – zdobywca dziewięciu goli, dzięki czemu stał się najlepszym strzelcem meczu. Warto podkreślić też wkład Victora Tomása zdobywcy ośmiu bramek.

Dzięki takiemu przytłaczającemu zwycięstwu FC Barcelona prowadzi w tabeli ligowej, wyprzedzając Atlético Madryt, dzięki lepszemu współczynnikowi zdobytych bramek, jednak nie jest to jeszcze ostateczne prowadzenie, ponieważ nie zostały rozegrane jeszcze wszystkie spotkania w lidze ASOBAL.

Jeżeli chcesz być na bieżąco z informacjami o młodzieżowych kategoriach FC Barcelony, jej sekcjach kobiecych, futsalowych, koszykarskich czy piłce ręcznej, sprawdź koniecznie dział Inne sekcje Barçy.

Źródło: MundoDeportivo.com / FCBarcelona.cat