6dn.1godz.4min.

Barça Intersport narzuca swój styl w Sagunto

FC Barcelona wygrała wczorajsze spotkanie z Alser Puerto Sagunto nie dając najmniejszych szans rywalom. Katalończycy pomimo zmęczenia potrafili zdobyć prawie 20 punktów przewagi i ze spokojem mogą przygotowywać się do kolejnych spotkań.

19 goli różnicy – taki ostateczny wynik pojawił się na tablicy rezultatów. To tylko pokazuje jak ogromna różnica dzieli pierwsze z ostatnimi zespołami tabeli. Barcelona nie dała nawet szans przeciwnikom na zdobycie bramek z rzutów karnych, bo zarówno Šarić jak i Šterbik zatrzymali sześć strzałów z linii siódmego metra autorstwa Alseru.

Już na początku Barcelona narzuciła rywalom swoje tempo. Chociaż zawodnicy byli mocno zmotywowani i mieli ogromne wsparcie publiczności nie potrafili tego wykorzystać. Już po pięciu minutach Katalończycy prowadzili 1:4, a po chwili powiększyli swój dorobek do 2:9.

Od początku stało się jasne, jak ogromne różnice w grze występują pomiędzy tymi dwoma zespołami. Alser Puerto Sagunto zrozumiało, że nie będzie odgrywało pierwszej roli w rozgrywkach ligowych, które dopiero, co się rozpoczęły.

Barcelona była nie do zatrzymania, co było widoczne nie tylko w spokoju, z jakim przeprowadzali ataki pozycyjne, ale też w niesamowitej skuteczności oddanych strzałów.

W ostatnich dziesięciu minutach pierwszej połowy niewiele się zmieniło, to Barça prowadziła swoją grę i na przerwę wyszła z dziesięciopunktowym prowadzeniem 6:16.

W drugiej połowie Barcelona była już inną drużyną i postanowiła sobie trochę odpuścić. Wynikało to przede wszystkim z napiętego harmonogramu, jaki czeka ich w najbliższym tygodniu. Katalończycy postanowili nie przeprowadzać aż tak aktywnie wszystkich ataków, jednak pomimo tego gra ani trochę nie straciła na swojej dynamice.

Gospodarze nie potrafili przedostać się przez szczelną obronę Katalończyków, w wyniku czego Barcelona łatwo przechwytywała piłkę i przeprowadzała udane kontrataki. Dzięki czemu w końcówce spotkania nie dała żadnych szans rywalom i wygrała całe spotkanie 15:34.

Potencjał i jakość zawodników sprawiła, że prawie każdy z zawodników Barcelony dostał swoją szansę i zdobył chociaż jednego gola. Najwięcej bramek zdobył Angel Montoro, aż 5. Po cztery udane strzały zaliczyli Juan García, Siarhei Rutenka i Albert Rocas.

100% skutecznością mogli się pochwalić dwaj zawodnicy – Albert Rocas, którego wszystkie cztery strzały trafiły w światło bramki i Víctor Tomás zdobywca trzech goli. Całkowita skuteczność drużyny wynosiła 64%, przy 42% skuteczności przeciwników.

Wysoką skutecznością mogli się pochwalić też bramkarze. Šarić obronił 8 z 14 strzałów i miał 57% skuteczności, Šterbik 9 na 18 co daje mu równo 50% obronionych piłek. Co jest naprawdę dobrym wynikiem przy 24% Davida Bruixoli i 38% Samuela Ibañeza.

Skład zespołów (strzelone bramki)

Puerto Sagunto Bruixola: Iker Serrano (1), Mateu Castellá (2), Tarrasó (2), Berrios, Chernov (4), Vallés

Zmiennicy: Ibáñez, Ruiz (2), Nebot (1), Latorre, García (2), Fernández (1)

FC Barcelona Intersport: Šarić, Noddesbo (2), Juanín García (4), Sarmiento (1), Gurbindo (2), Rutenka (4), Albert Rocas (4)

Zmiennicy: Šterbik Tomás (3), Raúl Entrerríos (3), Aitor Ariño (3), Montoro (5), Jernemyr, Aguirrezabalaga (2), Viran Morros (1)

Sędziowe: García Rodríguez i Fernández Pérez.

Wykluczenia

Alser Puerto Sagunto: brak
Barcelona Intersport: Noddesbo, Ariño i Morros

Bramki

Pierwsza połowa: 1:4, 1:6, 2:9, 3:13, 5:16, 6:16
Druga połowa: 7:20, 8:23, 11:26, 12:29, 13:31, 15:34

Jeżeli chcesz być na bieżąco z informacjami o młodzieżowych kategoriach FC Barcelony, jej sekcjach kobiecych, futsalowych, koszykarskich czy piłce ręcznej, sprawdź koniecznie dział Inne sekcje Barçy.

Źródło: Sport.es / asobal.es