4dn.12godz.31min.

Barça jedną z ośmiu niepokonanych drużyn w Europie

Klub z Katalonii jest jednym z ośmiu zespołów wśród najważniejszych lig europejskich, które osiągnęły doskonały rekord – wygrania wszystkich spotkań od początku rozpoczęcia rozgrywek.

Warto pamiętać, że Barça dzisiaj o 22:00 rozegra spotkanie z Granadą w ramach piątej kolejki La Liga. Jak na razie wygrała wszystkie z czterech meczów.

Pozostałe drużyny, które utrzymują taki wspaniały bilans to: Marsylia (5/5), Juventus (3/3), Lazio (3/3), Sampdoria (3/3), Napoli (3/3), Bayern (4/4) i Frankfurt (4/4).

Zespoły z Bundesligi mają na koncie po cztery zwycięstwa. Eintracht Frankfurt pokonał w piątek FC Nürnberg 2:1, a Bayern w sobotę zespół Schalke 04 2:0. Oba spotkania rozegrane były na wyjeździe.

Warto zauważyć, że w zespole Schalke 04 wystąpił Ibrahim Afellay. Były zawodnik Barçy w 62. minucie zmienił Juliana Draxlera. Miało to miejsce na kilka minut po strzeleniu dwóch goli przez drużynę z Monachium (55’ Toni Kroos, 58’ Thomas Müller).

Wracając do niepokonanych zespołów – we Francji tylko jedna drużyna może się pochwalić pięcioma zwycięstwami z możliwych. Olympique Marsylia wygrała pięć spotkań, a liczy na szóste, ponieważ zmierzy się z szesnastym w tabeli Evian Thonon Gaillard.

Najwięcej niepokonanych zespołów gra w lidze włoskiej. Po trzy zwycięstwa mają Napoli i Sampdoria, które zagrają w niedzielę kolejno z Calcio Catania i Torino. Lazio zaś zakończy czwartą kolejkę spotkaniem z Genoą. Tymczasem Juventus zmierzy się dzisiaj o 20:45 z Chievo.

Źródło: MundoDeportivo.com / własne