Barça otrzyma 2,2 miliona euro od UEFA

Barça otrzyma 2,2 miliona euro od UEFA

FC Barcelona jest jednym z 575 klubów, które otrzymają pieniądze od UEFA za zwolnienie piłkarzy na eliminację oraz same rozgrywki Mistrzostw Europy, które miały miejsce w tym roku na boiskach w Polsce i na Ukrainie.


Po negocjacjach z ECA, UEFA zdefiniowała podział puli na odszkodowania dla klubów europejskich, które użyczały swoich zawodników na czas eliminacji i turnieju Mistrzostw Europy 2012 w Polsce i na Ukrainie. FC Barcelona otrzyma w sumie  2 210 202 euro. Katalońska drużyna zajmuje trzecie miejsce pod względem wielkości otrzymanych pieniędzy pod tym względem (na 575 drużyn).

 

Prezydent FC Barcelony i wicepezydent ACE, Sandro Rosell, aktywnie uczestniczył w negocjacjach z UEFA, podczas których uzgodniono, że 100 milionów euro zostanie podzielonych pomiędzy 575 europejskich klubów. Jest to znaczący wzrost w stosunku do poprzednich rozgrywek tego turnieju.

 

Ponadto dla wszystkich przedstawicieli klubów ważny był fakt, że dla początkujących piłkarzy biorących udział w turnieju, UEFA zapewniła ubezpieczenie od poniesionych kontuzji i urazów. Od 1 września podobne ubezpieczenia ma zostać włączone do rozgrywek FIFA.

Jednym z przyszłych założeń przedyskutowanych na spotkaniu w Genewie w poniedziałek i wtorek jest to, że podczas najbliższych Mistrzostw Europy kwota do rozdysponowania będzie wynosiła 150 milionów euro.

 

Bayern na czele


Klube, który zgarnął najwięcej pieniędzy jest Bayern Monachium – ponad 3 miliony euro. Najmniej otrzymały: angielski Barnsley, fiński Jyvsakyla oraz turecki Bursaspor (po 3 949 euro). Po niemieckiej drużynie, na drugim miejscu, plasuje się Real Madryt (2 996 585), a następnie FC Barcelona, Manchester City (2 069 465) i Juventus (2 023 012).

 

 

Źródło: FCBarcelona.cat / MundoDeportivo.com

{js=d.createElement(s);js.id=id;js.src=”//platform.twitter.com/widgets.js”;fjs.parentNode.insertBefore(js,fjs);}}(document,”script”,”twitter-wjs”);

Oglądaj mecze Barcy za darmo

Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Barcy

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie La Liga

Brak spotkań

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB