24.07.2022, g. 01:00
Mecz towarzyski
Real Madryt vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
21dn.8godz.56min.
12.45 X3.25 22.85 Odbierz 2720 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Del Bosque typuje Guardiolę na swojego następcę

Del Bosque typuje Guardiolę na swojego następcę

Selekcjoner reprezentacji Hiszpanii, Vicente del Bosque, w swoich ostatnich wypowiedziach ponownie nawiązał do niepodległości Katalonii, a także wspomniał kilka słów o Pepie Guardioli.


„Mieszkańcy Katalonii mają prawo wyrażać się swobodnie, spokojnie i nieagresywnie. Trzeba być tolerancyjnym i zrozumieć ich”, stwierdził del Bosque na temat demonstracji na rzecz niepodległości Katalonii.

 

Selekcjoner reprezentacji Hiszpanii nie widzi żadnych przeciwskazań, że Pep Guardiola wypowiedział się w imieniu Katalonii. Co więcej, uważa, że nie powinno przy tym być żadnych problemów, aby mógł objąć on reprezentację Hiszpanii.

 

Myślę, że on ma wiele zalet, jest częścią tego, co działo się w hiszpańskim futbolu”, stwierdził del Bosque. Selekcjoner nakzał pamiętać, że „Guardiola był piłkarzem, który angażował się na rzecz reprezentacji Hiszpnii”.

 

Vicente uczestniczył w tym tygodniu na Konferencji Europejskich Reprezentacji Narodowych w Warszawie, gdzie pojawili się przedstawiciele 52 drużyn. Podkreślił on, że chce, aby nie mieszać polityki do piłki nożnej i, że to wszystko mówi, aby uzasadnić wolę samostanowienia katalońskiego społeczeństwa.

„Rozmawiam o futbolu”, stwierdził. „Mimo że jest to utopia, chciałbym, aby moje stanowisko trenerskie mogło pomóc, aby relacje (między Katalonią a resztą Hiszpanii) były lepsze i bardziej przyjazne. Wtedy czułbym się tak szczęśliwy, jak po wygraniu Mistrzostw Świata”, zakończył.

 

Źródło: MundoDeportivo.com

{js=d.createElement(s);js.id=id;js.src=”//platform.twitter.com/widgets.js”;fjs.parentNode.insertBefore(js,fjs);}}(document,”script”,”twitter-wjs”);

Kursy na mecze FC Barcelony

FC Barcelona - Rayo Vallecano

La Liga (Hiszpańska Primera Division)

14/08/2022 / 18:00

FC Barcelona - Rayo Vallecano

La Liga (Hiszpańska Primera Division)

14/08/2022 / 18:00

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.