4dn.5godz.3min.

Hiszpania wygrywa z Gruzją

Reprezentacja Hiszpanii, z pięcioma piłkarzami FC Barcelony w wyjściowym składzie, pokonała 1-0 Gruzję w pierwszym spotkaniu eliminacyjnym do Mistrzostw Świata 2014 w Brazylii. Przy jedynej bramce, którą zdobył Soldado, asystował Cesc.

Reprezentacja prowadzona przez Vicente del Bosque zapisała na swoje konto pierwsze bardzo ważne trzy punkty w eliminacjach do Mundialu 2014. Pomimo dominacji przez cały mecz,  Hiszpania bardzo długo męczyła się z Gruzją. Bramka padła dopiero w 86. minucie spotkania, a jej autorem był Soldado. Warto zaznaczyć, że asystował przy niej Cesc.

Pięciu piłkarzy FC Barcelony w wyjściowym składzie

Piqué, Sergio Busquets, Iniesta, Xavi i Jordi Alba znaleźli się w wyjściowym składzie La Roja. Warto zaznaczyć, że Xavi i Iniesta byli siłą napędową każdego ataku drużyny del Bosque. Dwie najlepsze szanse z pierwszej połowy były zasługą właśnie tego duetu. W jednej z nich Davis Silva trafił w słupek, a w drugiej Soldado wycelował w bramkarza.

Trudne zwycięstwo

Gruzja wyszła bardzo zmotywowana na drugą połowę, w efekcie w 53. minucie mogła wyjść na prowadzenie, ale piłka zakończyła swoją drogę na słupku. Del Bosque posłał na boisko Pedro, Ceska i Cazorlę. Dopiero w 86. minucie meczu udało się przerwać strzelecką niemoc i Soldado po podaniu Cesca wpakował piłkę do siatki. Całą akcję zainicjował Pedro.

{js=d.createElement(s);js.id=id;js.src=”//platform.twitter.com/widgets.js”;fjs.parentNode.insertBefore(js,fjs);}}(document,”script”,”twitter-wjs”);

29/04/2024 21:00

04/05/2024 18:30

mainXX:/2012/09/hiszpania-wygrywa-z-gruzja/