01.01.1970, g. 01:00
vs
Do meczu pozostało:
-19395dn.-6godz.-42min.
1 X 2 Odbierz 630 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Indywidualne podejście Tito Vilanovy w meczu z Getafe

Indywidualne podejście Tito Vilanovy w meczu z Getafe

Dla Tito Vilanovy jest jasne, że sukces zależy od konsystencji i normalności. Dziedzictwo Pepa jest zbyt dobre i duże, żeby zrezygnować z niego. Jednakże już teraz można zauważyć pewne niuanse, które wprowadza nowy trener w połączeniu z poprzednim projektem. Od pierwszego dnia, gdy zauważył, że jego osobisty urok rozwiązuje drobne problemy, a drużyna zaczyna działać, jak dobrze naoliwiona maszyna. W sobotę jednak mogliśmy być świadkami całkowicie autorskiej FC Barcelony Tito Vilanovy.


1) Dialog z Leo Messim – korzyści dla wszystkich


Tito spotkał się w piątek z Messi. Rozmawiali o jego kondycji fizycznej i potrzebie ostrożnościi. Crack FC Barcelony wiedział, że wrócił z Argentyny zmęczony. Zgodził się usiąśc na ławce rezerwowych, aby nie ryzykować urazu. Świeży Leo jest zawsze korzyścią dla drużyny, co było widać, gdy wszedł na murawę w drugiej połowie i zdobył dwie bramki.

 

2) Reakcja natychmiastowa: Dani Alves i Mascherano na ławce mimo braku kontuzji


Kontuzje Iniesty, Alexisa i Alby wymusiły na Tito Vilanovie rotacje w składzie. Zwłaszcza, że w tym tygodniu piłkarzy czekają dwa spotkania: w Lidze Mistrzów ze Spartakiem Moskwa oraz w La Liga z Granadą. Jednakże, trener zadecydował, że na ławce posadzi także Messiego, Daniego Alvesa i Javiera Mascherano. Tymi decyzjami wzmocnił więzi w grupie i pozwolił odpocząć tym piłkarzom, którzy mieli ciężką przerwę reprezentacyjną.

 

3) Silna konkurencja: Adriano, Thiago i Montoya


Kolejną ważną decyzją jest zaufanie do wszystkich piłkarzy, nawet tych z małym stażem w pierwszej drużynie. Szansę na grę otrzymał Carles Puyol, który dopiero co wrócił po kontuzji, a już musi leczyć następną… Szczególnie szczęśliwi zapewne byli Thiago i Montoya, którzy wybiegli w podstawowym składzie. Obaj zagrali bardzo dobre spotkanie i brali udział w akcjach bramkowych. Dobre decyzje pod względem rotacji są sposobem na zachowanie konkurencyjności w drużynie przez cały sezon i we wszystkich rozgrywkach. Najlepszym przykładem jest Adriano, który stał się jeszcze lepszy po przybyciu do Barcelony Jordiego Alby.

 

4) Zaufanie do Ceska Fàbregas, aby zamknąć ciągłą debatę


Cesc Fàbregas rozegrał w sobotę czwarte spotkanie w wyjściowym składzie w tym sezonie, a także po raz pierwszy nie został zmieniony. Jako „fałszywa dziewiątka” bez Messiego był zaangażowany w bramki Adriano oraz później Messiego i Villi. Zaliczył dwie asysty – debata została zamknięta.


5) Odwaga: 10 wychowanków w wyjściowym składzie


W zeszłym sezonie na Coliseum Alfonso Pérez, FC Barcelona przegrała z Getafe. W tym sezonie Tito Vilanova zaryzykował i postawił na drużynę złożoną z dziesięciu wychowanków (jedynie Adriano nim nie jest). Była to oznaka odwagi i wiary w swoją drużynę. Efekt? Wygrana 4-1.


Źródło: MundoDeportivo.com

{js=d.createElement(s);js.id=id;js.src=”//platform.twitter.com/widgets.js”;fjs.parentNode.insertBefore(js,fjs);}}(document,”script”,”twitter-wjs”);

Kursy na mecze FC Barcelony

FC Barcelona - Manchester United

Liga Europejska

16/02/2023 / 20:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

mainXX:/2012/09/indywidualne-podejscie-tito-vilanovy-w-meczu-z-getafe/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.