Iniesta w wywiadzie dla CADENA SER

Iniesta

Andrés Iniesta pojawił się w poniedziałek przed mikrofonami programu El Larguero w CADENA SER. Wypowiadał się między innymi na temat aktualnej piłki nożnej, a także odniósł się do kontrowersji dotyczących Cristiano Ronaldo.

Iniesta na początku nie chciał komentować obecnej sytuacji z Cristiano Ronaldo, ale ostatecznie powiedział: „zawsze staram się myśleć o ogóle, o całym świecie, nie tylko o danej sytuacji”. „Trzeba być lepszy od swojego kolegi i przyjaciela, ale fakt jest taki, że zawsze przekraczasz granicę strat. Rywalizacja jest zawsze zdrowa i przynosi korzyści nie tylko dla ciebie, ale i dla niego”, dodał.

Pokonanie złych czasów

„Są chwile, kiedy jesteś w porządku, ale trzeba nadal pracy z twojej strony, aby było lepiej. Są też chwile, kiedy coś nie idzie dobrze, czy nie grasz dobrze, ale musisz być spokojny, myśleć o zespole i lepszych czasach, które nadejdą”, powiedział Iniesta.

Pomocnik FC Barcelony wyjaśnił także: „Mój sposób bycia, pracy i innych rzeczy nie powoduje, że jestem crackiem”. „Czasami czułem się, że były niesłuszne rzeczy, ale zawsze zachowywałem moją osobowość i mój szacunek dla moich kolegów z drużyny i trenerów, którzy mnie tak wiele nauczyli. Zawsze czekam na swoją szansę i mam pewność, że w przyszłości rzeczy lepiej będą się toczyły”, dodał.

Dyskretne kontrowersje

Iniesta wypowiedział się także na temat problemów występujących w szatni w poprzednich sezonach: „Jeżeli coś było to rozmawiałem z trenerami. To czego bym nie zrobił, bez konieczności czynienia tego, to mówienie o tym na zewnątrz”.

„Doceniam każdą chwilę spędzoną tutaj i związaną z piłką nożną, żyje z bardzo dobrymi facetami, z ogromnym talentem i mogę być szczęśliwy, ponieważ niektórzy nie mają tego szczęścia, aby przeżyć coś takiego”, powiedział Don Andrés, który był wdzięczny za to co otrzymał od świata futbolu.

„Mam motto: „Ludzie się nie zmieniają”. Jeśli osoba się zmieniło, to dlatego, że naprawdę jest już na końcu. Nagroda nie może sprawić, że czuję się lepszy od innych. Dobrą rzeczą jest to, co mogę zrobić, aby zmotywować się więcej. Ludzie mają wtedy o tobie dobrą wizję i dzielą Cię szacunkiem, niech tak już będzie”, kontynuował.

„Nie ma sensu dawać nagrodę komuś, kto w następnym roku będzie znacznie poniżej tego poziomu”, dodał piłkarz FC Barcelony z „8” na plecach.

Podziękowania dla fanów

„Czuję szacunek i miłość, że mam tylu fanów i to jest bardzo satysfakcjonujące. Z pewnością nie każdy mnie lubi, ale często ludzie są bardzo mili i sprawia mi to radość, bo widzę czasami fanów, którzy nie sympatyzują z moim zespołem, ale maja do mnie szacunek”, mówił piłkarz z Fuentarabilli.

Iniesta ujawnił również, że „nic nie wiedział” o jego ewentualnej nominacji do nagrody UEFA i przypomniał, że „będąc tam wśród wygranych jest już dużą nagrodą”. Otwarcie oświadczył: „nie wiem czemu Cristiano jest smutny”.

Jednak, pomimo wielu krytycznych uwag, które zostały ogłoszone w kierunku napastnika Realu Madryt, Iniesta wygłosił małe przemówienie, które spowodowało, że zbliżył się do piłkarza przywołując jego najbardziej delikatny moment ostatnich kilku sezonów, gdy przechodzi przez trudny okres: „Są chwile, kiedy wydaje się, że ma się wszystko, nie wypełniając innych rzeczy. Można próbować, jak tylko można”.

Oczekiwania co do nowego sezonu

Andrés wypowiedział się także na temat nowego sezonu i ocenia startowe możliwości FC Barcelony: „Za wcześnie, aby oceniać rzeczy, ale myślę, że będziemy walczyć do końca, jak w poprzednich latach. Dziś może się to wydawać truizmem i nie można mówić, która drużyna zwycięży na 100%. Jest bardzo ciężko, aby być przez cały sezon na wyższym poziomie. Musisz być przygotowany na bardzo trudny czas, aby wyrwać mistrzostwo Realowi”.

„8” FC Barcelony nie przebierał w słowach, gdy porównywał Pepa Guardiolę i Tito Vilanovę: „Barça Tito jest podobna w sposobie pracy do tej Guardioli. Teraz mamy trenera Tito i ma on swój sposób mówienia i robienia rzeczy, w tym sensie zmieniło się wiele od poprzedniego trenera”. Dodał: „Pep zadzwonił do mnie na drugi dzień, aby złożyć mi gratulacje za odbieranie tej nagrody”.

Źródło: Sport.es

{js=d.createElement(s);js.id=id;js.src=”//platform.twitter.com/widgets.js”;fjs.parentNode.insertBefore(js,fjs);}}(document,”script”,”twitter-wjs”);


 

Oglądaj mecze Barcy za darmo

Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w STS TV
Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Barcy

Brak spotkań

Kursy bukmacherskie La Liga

Brak spotkań

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB