Konferencja prasowa Tito Vilanovy

Konferencja prasowa Tito Vilanovy

Na dzisiejszej konferencji prasowej trener FC Barcelony wypowiedział się na temat sytuacji drużyny przed jutrzejszym spotkaniem z Getafe, a także odniósł się do samego przeciwnika.

 

Tito Vilanova nie chciał podejmować tematu Realu Madryt. Stwierdził, że jest to teraz mało ważne, gdy mają nad nimi 5 punktów przewagi. Trener podkreślił, że „Należy skupiać się na każdym spotkaniu osobno. Nie ma teraz sensu myśleć o El Clásico. Najpierw czeka nas Getafe, potem Liga Mistrzów i kolejne mecze”, stwierdził. „Ważne jest to, że mamy 9 punktów. Z tego jestem zadowolony. Musimy myśleć o nas. Jeżeli przyjdzie odpowiedni moment, będziemy patrzeć wstecz. Teraz to zbyt wiele.”

 

Trener przyznał, że „mamy bardzo trudnego przeciwnika, który już pokazał nam swoją siłę w poprzednim sezonie, a ostatnio wygrał z Realem Madryt. Oni nigdy nie byli łatwym przeciwnikiem. Na Camp Nou będzie podobnie. Jednak nie będzie to dla nich komfortowe spotkanie, bo my będziemy chcieli dobrze wykonać swoją pracę.”

 

Vilanova uznał, że „po stracie trzech zawodników (Alby, Iniesty i Alexisa) na nowo będę musiał pomyśleć nad składem. Jednak mam nadzieję, że przed meczem już nic więcej się nie wydarzy. Ale to niestety nie jest zależne od nas. My mamy wielkie szczęście, że mamy najlepszych piłkarzy na świecie i dlatego musimy dać z siebie wszystko. Kontuzje mogą się zdarzyć wszystkim graczom, nie tylko w naszym klubie. Najlepszym sposobem na powstrzymanie wirusa FIFA jest wygrana z Getafe”, powiedział.

 

Szczególny nacisk położył na sprawę Alexisa Sáncheza. „Rozważaliśmy podróż odrzutowcem jak zrobił to Messi. Myślę, że jeśli miał wcześniej jakieś obrażenia to trenerzy by o tym wiedzieli. Ta przerwa może potrwać kilka spotkań, ale my nic nie możemy z tym zrobić. To normalne, że chcesz grać dla swojej reprezentacji, jest to przecież w pewnym sensie przywilej.”

 

W takiej sytuacji swoje szanse może w końcu dostaną Villa i Thiago. „Przez dwa tygodnie Thiago bardzo intensywnie trenował i wpadł w odpowiedni rytm. Został powołany, więc będziemy mogli zagrać na wiele sposobów”, przyznał trener katalońskiej drużyny. Jeżeli chodzi o sytuację Villi „jest w stanie zagrać 45 minut. Każdego dnia staje się coraz lepszy.”

 

Vilanova także podkreślił sytuację Carlesa Puyola. „Przez dwa tygodnie trenował na naprawdę wysokim poziomie. Poza tym jest chętny do gry. Jeżeli będzie czuł się dobrze, dostanie swoją szansę.”

 

Inną możliwą opcją jest występ Cesca Fàbregasa w pierwszym składzie. Tito stwierdził, że „gra na tak wysokim poziomie, że mógłby zagrać w każdej innej drużynie. On jest jednym z najlepszych graczy na świecie na swojej pozycji, co udowodnił w ostatnich meczach” Jednak trener również przyznał, że „jeśli nie będę w stanie uzyskać najlepszej wydajności z takiego gracza jak Cesc, będę musiał wziąć winę na siebie.”

 

Jednym z pewniaków, który raczej na pewno wystąpi w spotkaniu z Getafe może czuć się Lionel Messi. Argentyńczyk dopiero, co wrócił z Limy, gdzie wraz z reprezentacją rozegrał spotkanie przeciw Peru, ale już zdążył trenować z pierwszym zespołem. „Rozmawiałem dziś rano z Messim i powiedział mi, że czuje się dobrze. Jeszcze jutro z nim porozmawiam, jaką ostatecznie podjął decyzję.”

 

Ciekawą wiadomością jest obecność w kadrze Gerarda Deulofeu. Vilanova podkreślił, że chce zwiększyć znaczenie młodzieży w pierwszej drużynie. „Jednak to zależy od kilku rzeczy. Przede wszystkim będą występować w Barçy B, która jest również bardzo ważna.”

 

Źródło: MundoDeportivo.com / Sport.es

 

>


 

Oglądaj mecze Barcy za darmo

Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w STS TV
Oglądaj transmisje meczów Barcelony na żywo i ZA DARMO online w Fortuna TV

Kursy na mecze Barcy

Kursy bukmacherskie La Liga

Partner serwisu

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB