21.04.2024, g. 21:00
La Liga (Hiszpańska Primera Division)
Real Madryt vs FC Barcelona
Do meczu pozostało:
2dn.3godz.55min.
11.85 X3.75 24.00 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Konferencja trenera Valencii przed spotkaniem z FC Barceloną

Konferencja trenera Valencii przed spotkaniem z FC Barceloną

Trener Valencii, Mauricio Pellegrino, powiedział przed spotkaniem z FC Barceloną na Camp Nou, że celem jego drużyny nie jest zaskoczenie przeciwnika niezwykłym podejściem, ale uzyskanie korzystnego wyniku.

Trener Valencii został zapytany podczas konferencji prasowej, czy przedstawi coś nowego na Camp Nou i stwierdził, że jego zespół nie ma zamiaru zmieniać swojego stylu gry jedynie na mecz z FC Barceloną.

Wypowiedział się także na temat zmiany trenera w katalońskim klubie. Jego zdaniem Tito Vilanova ma ten sam wzorzec pracy co Pep Guardiola: „Myślę, że pomysł na grę nie zmienił się, ale jest zbyt wcześnie, by o tym mówić. Ja nie jestem odpowiednią osobą, która miałaby wypowiadać się na ten temat”.

Podkreślił również, że FC Barcelona zdominowała wszystkie aspekty gry oraz jest to zespół, który „jest w stanie stworzyć zagrożenie bez konieczności generowania nadmiernego wysiłku”.

Na temat swojego rodaka, Leo Messiego,stwierdził, że jest on równie dobry w FC Barcelonie, jak i reprezentacji Argentyny, ale tylko dlatego, że obie drużyny są bardzo dobrze. Podkreślił fakt, że teraz nie interesuje go Messi, a cały kataloński klub: „nie chcemy, aby był łatwo widoczny”.

„Spotkanie będzie trudne dla nas, ale także dla Barcelony”, powiedział. Co ciekawe, tych samym słów użył dzień przed meczem z Realem Madryt na Santiago Bernabéu, który zakończył się remisem 1-1.

Podkreślił również, że zgadza się z werdyktem przyznania nagrody dla Najlepszego Piłkarza Europy Andrésowi Inieście. „To zasłużona nagroda dla hiszpańskiego futbolu, reprezentacji Hiszpanii i FC Barcelony”, powiedział.

„Fakt jest taki, że ktokolwiek otrzymałby nagrodę, nie należy umniejszać dokonań innych piłkarzy. Istnieje pięciu czy sześciu innych, którzy również mogą otrzymać indywidualną nagrodę”, powiedział Pellegrino, ale zapytany o konkretne nazwiska, odpowiedział: „nie ma tak łatwo”.

Skorzystał on także z okazji, aby pogratulować Atlético Madryt zdobycia Superpucharu Europy po wygranej 4-1 z Chelsea Londyn. „To jest zwycięstwo, które mówi bardzo wiele o naszych drużynach piłkarskich, które wykazały, że posiadają wysoki poziom”, stwierdził.

Podkreślił, że Atlético Madryt, które w ubiegłym sezonie miało tendencję wzrastającą i nie zdołało walczyć w lidze o wyższe cele, pokonało mistrza Europy, Chelsea Londyn.

Źródło: Sport.es

{js=d.createElement(s);js.id=id;js.src=”//platform.twitter.com/widgets.js”;fjs.parentNode.insertBefore(js,fjs);}}(document,”script”,”twitter-wjs”);

Kursy na mecze FC Barcelony

Real Madryt - FC Barcelona

La Liga Hiszpańska (Primera Division)

21/04/2024 / 21:00

FC Barcelona - Valencia CF

La Liga Hiszpańska (Primera Division)

27/04/2024 / 14:00

Następny mecz

Ostatni mecz

Terminarz i wyniki La Liga

Tabela La Liga

Najlepsi strzelcy La Liga

Nasz fanpage na FB

mainXX:/2012/09/konferencja-trenera-valencii-przed-spotkaniem-z-fc-barcelona/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.