14.06.2024, g. 01:00
WNBA
Indiana Fever blank vs blank Atlanta Dream
Do meczu pozostało:
0dn.21godz.20min.
12.37 X0.00 21.50 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto
Transmisja na żywo

Lauren: Rolą Ceska nie jest zdobywanie goli

Lauren

W wywiadzie dla programu „Tu diràs” w RAC1, były piłkarzy Arsenalu Londyn, który dzielił szatnie z Ceskiem, stwierdził, że rolą pomocnika FC Barcelony nie jest strzelanie goli. Dodał także, że jest pewien, że znajdzie on wkrótce swoje miejsce w drużynie oraz na boisku.

„Rozumiem to bardzo dobrze, że byliśmy przyzwyczajeni, że w ubiegłym sezonie po przyjeździe do klubu, zdobywał dużo bramek, ale to nie jest gra Ceska. Nie popełniajmy tego błędu. Nie strzeli 15 cze 20 bramek w sezonie. Przejął wielką rolę od najmłodszych lat, to wpływa na niego fizycznie i psychicznie. Idzie przez ten cyklu, ale do końca sezonu będzie tym, kim zawsze był”, stwierdził Lauren.

Zapytany o to, która pozycja jest najlepsza dla piłkarza z Arenys, odpowiedział: „odpowiadają mu wszystkie. Przeciwko Valencii grał dobrze, ale brakowało mu strzałów na bramkę. Wiele razy psuje się akcje, gdy zawodnik jest zawsze „10”, a musi grać jako „8”. Wtedy wydajność znacznie spada”. Niemniej jednak, w opinii Kameruńczyka: „Dałbym mu więcej miejsca, ale nie jestem Tito…”.

Według Laurena: „Cesc jest inteligentnym piłkarzem, podczas akcji potrafi wziąć odpowiedzialność, wywiera presję. Teraz jest słabszy jak kilka miesięcy temu, ale są rzeczy, które potrzebują czasu. Teraz jest lepiej zdać się na zasadę, że nie ma finału Copa del Rey, Ligi Mistrzów czy ostatecznego odcinka La Liga”.

Alex Song

Lauren wypowiedział się również o Alexie Songu, swoim rodaku: „W La Liga może być nieznany ze swoich umiejętności, ale ci którzy znają go, nie dziwią się, że oprócz siły fizycznej, jakości i umiejętności zdobywania goli, daje bardzo dobre podania i potrafi umiejętnie asystować. To może być zaskakujące, że dał radę tak szybko przystosować się do wielkiego klubu i pewnie wiele osób tak myśli, ale nie ja”.

Na temat pozycji, na której gra Alex stwierdził: „Song dojrzał, poszedł w siłę. Kiedy przyszedł do nas był czystym pomocnikiem, ale ewoluował i stał się piłkarzem w centrum uwagi. Teraz widzimy bardziej kompletnego pomocnika”. Dodał także: „Środek obrony? Tak, on grał tam, bo jest uniwersalny, ale jego naturalną pozycją jest ta, z którą mamy teraz do czynienia”.

Źródło: MundoDeportivo.com

{js=d.createElement(s);js.id=id;js.src=”//platform.twitter.com/widgets.js”;fjs.parentNode.insertBefore(js,fjs);}}(document,”script”,”twitter-wjs”);

mainXX:/2012/09/lauren-rola-ceska-nie-jest-zdobywanie-goli/

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.