6dn.0godz.18min.

Manita w wykonaniu Hiszpanii

Pedro, który zdobył dwa gole, był najlepszym piłkarzem spotkania z Arabią Saudyjską. Ponadto, swoje bramki dołożyli także Xavi oraz Villa.

Drużyna Del Bosque pokonała 5-0 Arabię Saudyjską prowadzoną przez Franka Rijkaarda. Cztery bramki zdobyli piłkarze FC Barcelony: Pedro (2), Xavi oraz Villa, który wrócił do reprezentacji po kontuzji. Zarówno pomocnik katalońskiego klubu, jak i El Guaje, potrzebowali zaledwie kilku minut na wpisanie się na listę strzelców.

W wyjściowym składzie Hiszpanii znalazło się pięciu zawodników Tito Vilanovy: Valdés, Piqué, Busquets, Cesc i Pedro. Po przerwie na murawie pojawili się Xavi, Iniesta oraz Villa. Jordi Alba nie zagrał ani minuty.

MVP Pedro

Hiszpania potrzebowała 22 minut, aby zdobyć pierwszą bramkę, której autorem był Santi Cazorla. Warto zaznaczyć, że wykorzystał on wybitą piłkę przez bramkarza po strzale Pedro. Chwilę później, ponownie ta dwójka dała gola La Roja – tym razem na konto Pedro.

Na początku drugiej połowy, arbiter spotkania podyktował rzut wolny w dogodnej odległości, co wykorzystał Xavi, umieszczając piłkę w samym okienku bramki. Następnie Hiszpania otrzymała rzut karny, którego pewnym egzekutorem okazał się Villa. Dla Guaje jest to 52. bramka w barwach La Roja. Przed końcem spotkania, wynik ustalił Pedro.