2dn.3godz.38min.
11.85 X3.75 24.00 Odbierz 330 zł i typuj na eFortuna.pl Zarejestruj konto

Najbardziej eksploatowani piłkarze: Valdés, Messi i Piqué

Valdes, Pique, MessiTrener FC Barcelony, Tito Vilanova, skorzystał z 18 zawodników w pięciu oficjalnych spotkaniach w sezonie 2012/13. Valdés i Messi są jedynymi, którzy grali w każdej minucie każdego meczu.

Valdés, Messi i Piqué cieszą się największą ilością rozegranych minut w pięciu oficjalnych spotkaniach FC Barcelony w tym sezonie. Bramkarz i napastnik zagrali w każdej minucie każdego meczu. Z drugiej strony, Piqué zagrał łącznie 400 minut – co jest drugim wynikiem. Obrońca czterokrotnie wychodził w podstawowym składzie, a także zagrał w drugiej połowie z Realem Sociedad.

Xavi, Iniesta, Pedro, Sergio i Alba również brali udział w pięciu meczach oficjalnych Barçy. W sumie, Vilanova wykorzystał 18 zawodników, którzy grali w La Liga oraz Superpucharze Hiszpanii.

Jordi Alba w Top 10

Jordi Alba, który dołączył do katalońskiego klubu tego lata, cieszy się dużą ilością czasu gry mimo faktu, że dopiero przybył do drużyny. Grał w sumie 326 minut – więcej niż Iniesta, Alexis czy Dani Alves. Z drugiej strony, Puyol i Villa nie mieli zbyt wiele czasu gry w tym sezonie, ponieważ byli kontuzjowani.

Kto i ile grał

450 minut: Valdés i Messi

402 minuty: Piqué

380 minut: Xavi

370 minut: Pedro

360 minut: Mascherano

354 minuty: Busquets

326 minut: Alba

318 minut: Alves

316 minut: Iniesta

284 minuty: Alexis

208 minut: Adriano

199 minut: Cesc i Tello

141 minut: Puyol