3dn.9godz.46min.

Oceny za mecz z Getafe

FC Barcelona wciąż jest niepokonana w Primera División, a wczoraj odniosła zwycięstwo 4:1 nad drużyną Getafe. Lionel Messi rozpoczął mecz na ławce rezerwowych.

Mimo wszystko podopieczni Tito Vilanovy rozegrali bardzo dobre zawody i dzięki zwycięstwu Sevilli nad Realem Madryt, mają osiem punktów przewagi nad ekipą Królewskich. Oto oceny zawodników Dumy Katalonii za wczorajszy występ.

Víctor ValdésZawodnicy gospodarzy nie zmuszali golkipera Blaugrany to zbytniego wysiłku. Pewna gra nogami Katalończyka, a przy straconej bramce nie miał nic do powiedzenia, gdyż został kompletnie zmylony.

Ocena: 7

Adriano: Brazylijczyk znów udowodnił, że jest w wysokiej formie na początku sezonu. Zagrał bardzo dobre zawody oraz strzelił gola na 1:0, który wniósł do zespołu więcej spokoju. W ofensywie i defensywie bez zarzutów.

Ocena: 8

Carles Puyol: Solidny występ kapitana Barcelony, bezbłędny w obronie. Niestety, w 57. minucie musiał opuścić boisko, a jego miejsce zajął Javier Mascherano. Katalończyk doznał urazu kolana i będzie pauzował około miesiąc.

Ocena: 7.5

Gerard PiquéW defensywie miał trochę pracy, gdyż musiał powstrzymywać Colungę. Stoczył wiele pojedynków główkowych, które wygrał, a także świetnie rozprowadzał akcje ofensywne spod swojego pola karnego.

Ocena: 7.5

Martín MontoyaZastąpił w pierwszym składzie Daniego Alvesa i zaliczył udany występ. W defensywie nie miał wiele pracy, więc chętnie podłączał się do akcji ofensywnych. Zaliczył również asystę przy golu Lionela Messiego.

Ocena: 7

Sergio Busquets: Nie podłączał się często do akcji ofensywnych, ale bardzo dobrze radził sobie w defensywie. W swoim stylu, zaliczył bardzo dużo przechwytów, a także spokojnie rozprowadzał piłki w środku pola.

Ocena: 7.5

Xavi Hernandéz: Główny dowodzący pod nieobecność Iniesty. Mnóstwo celnych podań i kilka, które „rozrywały” defensywę gospodarzy. Zdecydowanie pomógł drużynie w panowaniu w środku pola oraz pod względem posiadania piłki.

Ocena: 7.5

Thiago AlcántaraJego pierwszy występ po kontuzji i od razu bardzo dobre noty. Kilkakrotnie błysnął umiejętnościami technicznymi, dryblingami. Skupił się w tym meczu głównie na ataku i trzeba przyznać, że dobrze mu to wychodziło. W pierwszej połowie był bliski strzelenia gola, ale piłka po jego uderzeniu trafiła w poprzeczkę.

Ocena: 8

Pedro Rodríguez: Jak zwykle bardzo pracowity na skrzydle, ale nie miał zbyt wiele okazji do strzelenia gola. Plus za wywalczenie rzutu karnego w drugiej połowie. Forma Pedro rośnie i to nas cieszy.

Ocena: 7.5

Cristian Tello: Mimo wszystko chyba najsłabszy zawodnik Barcelony we wczorajszym spotkaniu. Kilka prostych błędów w przyjęciu piłki, więcej przegranych pojedynków, niż wygranych. Bezbarwny występ Tello, którego zmienił w końcówce David Villa.

Ocena: 5

Cesc Fàbregas: Rozpoczął to spotkanie na pozycji Leo Messiego, czyli „fałszywej dziewiątki” i zagrał świetny mecz. Posyłał otwierające podania oraz wdawał się w dryblingi z obrońcami. W ostateczności zaliczył dwie asysty. Potwierdziły się jego słowa, iż jego wysoka forma niedługo nadejdzie.

Ocena: 8

Javier Mascherano: Z konieczności zastąpił Puyola w 57.minucie spotkania i zaliczył solidny występ. Miał kilka dobrych interwencji oraz ogromnego pecha przy strzale Sarabii. W konsekwencji gol samobójczy, ale nie ma w tym winy Argentyńczyka.

Ocena: 7

Lionel Messi: Rozpoczął ten mecz na ławce rezerwowych, gdyż musiał odpocząć po meczach reprezentacyjnych. Wszedł na ostatnie pół godziny i znacznie przyczynił się do zdobycia trzech punktów. Raz po raz, wprowadzał w zakłopotanie defensywę Getafe. Strzelił dwa gole, a także był faulowany w polu karnym, ale sędzia podjął dziwną decyzję, nie dyktując jedenastki.

Ocena: 8.5

David Villa: Kontunuuje swój wspaniały powrót do gry. Zagrał tylko ostatni kwadrans, ale zdołał wykorzystać świetne podanie Ceska i pokonał golkipera gospodarzy. Jeszcze trochę i El Guaje może wskoczyć do pierwszego składu. Widać, że po kontuzji nie ma śladu, ani fizycznego, ani psychicznego.